Dovolujeme si vás upozornit, že od středy 21.12.2022 do pátku 30.12.2022 bude z důvodů vánočních svátků a inventury zavřeno. Veškeré objednávky a dotazy budeme zpracovávat opět od 2.1.2023. Děkujeme za pochopení.
0 položek0 Kč

Zařizujete malou koupelnu? Řešení od WellMall dokazují, že komfortu se vzdávat nemusíte!

4. 2. 2023  |  zobrazeno 3937×

Možná se s tímto tématem aktuálně potýkáte, možná vás jen zajímá, jak zařídit možnou budoucí koupelnu malých rozměrů. Čím menší koupelnu máte, tím více času věnujte důkladné přípravě.  Vytvořte si více možností rozvržení koupelny, abyste využili daný prostor na maximum. Nezapomínejte ani na správnou volbu rozměrů veškeré sanitární keramiky a koupelnového vybavení. To vám ušetří spoustu času a starostí s případným vrácením zboží.

Pojďme se tedy na jednotlivé tipy podívat pěkně od začátku.

 

Světlé barvy jsou skvělou volbou

Ani ta nejmenší koupelna nemusí působit stísněně. Stačí vybrat vhodnou velikost obkladů a správný odstín. V tomto případě jsou na místě světlé velkoformátové obklady – bílá, béžová, světle šedá. Docílíte tak optického zvětšení a provzdušnění malého prostoru.

 

Teplo a světlo je základ

Pokud je topení možno instalovat do podlahy – neváhejte. Ušetříte místo na stěně, které by jinak zabíral otopný žebřík. Ale i ten, pokud bude jeho součástí připojení na elektriku, můžete využít na maximum.

Určitě se zaměřte na vhodné osvětlení koupelny. Ideální je samozřejmě v každé koupelně okénko. Jak pro přivedení přirozeného osvětlení během dne tak pro možnost odvětrání vlhkosti z koupelny. Ne vždy je to samozřejmě možné, proto nezapomeňte na jedno centrální osvětlení místnosti, tak druhé osvětlení u zrcadla.

 

Ušetřete místo se sprchovým koutem

Do velmi malých koupelen bude jistější zvolit sprchový kout o rozměru alespoň 80x80 cm. Ideálně s posuvnými nebo zalamovacími dveřmi. Aby při otevření nezabíraly potřebné místo. Vhodnou alternativou je i sprchová walk-in zástěna. A jak správně vybrat rozměr? To se dočtete v článku Jaký je ideální rozměr sprchového koutu.

Jak vytvořit iluzi většího prostoru díky sprchovému koutu? Jednoduše nechte zalamovací křídla sprchových dveří „složená“ až ke stěně. Dejte ale pozor, aby skla řádně vyschla a nepřekvapila vás plíseň.

Tip: pokud chcete zachovat ničím nerušený vzhled, vybírejte bezrámové konstrukce.

Sprchový kout doplňte o poličky a držáky, které skvěle poslouží k uložení mýdel, šamponů a dalších potřeb.
 

Umyvadlo středobodem koupelny

Umyvadlo je bezesporu nejpoužívanějším kouskem naší koupelny. Jsme s ním v úzkém kontaktu několikrát denně. I do sebemenší koupelny by však měla být šířka umyvadla alespoň 50 cm. Co se týče instalace, mohou být připevněna ke stěně a pod ním zavěšená skříňka, tak instalována na desce. Pokud zvolíte druhou variantu, přidejte pod desku poličku, která poslouží jako úložný prostor. Více o umyvadlech zde.

Zrcadlo, zrcadlo..

Zrcadlo je nejen praktickou, ale také designovou součástí každé koupelny. Dobře zvolené zrcadlo dokáže divy. Asi ani netušíte, jak snadno díky němu bude prostor najednou vypadat větší.

Dalším skvělým řešením jsou galerky. Ty v sobě mají zabudovanou skříňku. Což vám nabídne další prostor pro odkládání věcí.

 

A jedna rada na závěr

Pokud nelze dveře do koupelny otevírat směrem ven, nezabírejte si s nimi už tak malé místo, využijte místo toho posuvné dveře, které se zasouvají do pouzdra umístěného ve zdi.

Rady, tipy a inspirace

Proč si pořídít vanovou zástěnu?

Proč si pořídít vanovou zástěnu?

Neocenitelný pomocník nejen ve sprchovém koutu - TON White Sklopné sedátko

Neocenitelný pomocník nejen ve sprchovém koutu - TON White Sklopné sedátko

Více článků

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba