0 položek0 Kč

Rekonstrukce koupelny krok za krokem - na co je třeba myslet?

10. 12. 2019  |  zobrazeno 1010×

Už vás nebaví, jak vás při každé návštěvě koupelny bijí do očí zašlé spáry a opotřebované koupelnové vybavení?

Není divu, žádná místnost nezůstane nová a krásná navěky a u koupelny to platí dvojnásob. Právě v těchto prostorách se kvůli zvýšené vlhkosti a mimo jiné i tomu, že tu ze sebe smýváme veškeré nečistoty, množí plno bakterií.

Ve výsledku se navzdory pravidelné údržbě stane, že se staré sprchové dveře kvůli vodnímu kameni neposouvají tak hladce jako kdysi a spáry už nevyčistí ani pořádný nános bělidla. Jestliže je to i váš případ, pak si vaše koupelna nepochybně žádá pořádnou rekonstrukci.

Nehleďte pouze na estetickou stránku

Když vidíte v magazínech a televizních pořadech fotografie a videa nových koupelen, logicky vás zaujme jejich krásný a elegantní vzhled. Nesnažíme se říct, že estetický dojem není důležitý. Vaše nová koupelna se vám rozhodně musí líbit, abyste se v ní cítili dobře.

Pokud se ale chcete vyhnout tomu, že byste ji za pár let museli celou předělávat zase od začátku a opět zaplatili spoustu peněz za veškeré vybavení, měli byste věnovat dostatek pozornosti i technické stránce věci, tedy tomu, co se skrývá pod její líbivou fasádou. Právě nedostatky z hlediska funkčnosti koupelny jsou totiž tím, co vás bude při jejím následném využívání nejvíce rozčilovat. Už jen nedostatek zásuvek vám může každodenní hygienu pěkně zkomplikovat.

Jestliže totiž používáte elektrický kartáček, holící strojek či zastřihovač vousů a k tomu ještě přidáte fén nebo žehličku na vlasy, rázem může vzniknout při využívání koupelny docela velký problém. Mimo to je rekonstrukce koupelny také dokonalou příležitostí k vylepšení jejího osvětlení, třeba v podobě nového světla nad umyvadlem, které třeba při holení určitě oceníte.

Důležitá není jen elektrika, ale i rozvody vody

Koupelna je však především místem k vykonávání hygieny a k tomu je potřeba tekoucí voda. U kteréhokoliv domácího spotřebiče či kusu nábytku jistě počítáte s tím, že ho za pár let budete muset nahradit novým kouskem, a to platí i pro vodovodní trubky. Přestože toho kov i plast vydrží hodně, časem se také zanesou a opotřebují, proto se vyplatí využít celkové rekonstrukce koupelny k jejich preventivní výměně.

Když už budete v tom, popřemýšlejte i o izolaci potrubí, a to zejména v případě, že musíte pokaždé dlouho čekat, než začne téct teplá voda. I když vás bude tento drobný zásah něco stát, ve finále vám každý rok ušetří stovky korun. Když už budete u stavebních úprav, určitě byste si také měli rozmyslet, zda nebudete chtít některé koupelnové vybavení vylepšit nebo úplně vyměnit. Příkladem může být třeba zapuštění vodovodní baterie do omítky nebo úprava sprchového koutu.

Mnoho lidí má při rekonstrukci zájem o výměnu sprchové vaničky za odtokový žlab a, jelikož si chtějí zajistit bezbariérový přístup do sprchového koutu či niky, což jsou nepochybně úpravy, na které je třeba se připravit předem.

A teď už k samotným obkladům

Jakmile budete mít hotové všechny stavební úpravy, můžete se pustit do estetických úprav. Už dávno nežijeme v době, kdy jste měli na výběr ze dvou nebo tří typů obkladů, takže můžete dát plný průchod vaší fantazii. Vždy však dbejte spíše na kvalitu, než abyste se snažili za každou cenu ušetřit. Rekonstrukce koupelny není levná záležitost a s tím je potřeba počítat, pokud byste vybrali levné, nekvalitní obklady, mohlo by se stát, že se začnou za pár let odlupovat, a to byste určitě nechtěli.

Před tím, než se pustíte do obkládání, si také zajistěte kvalitní podkladovou hydroizolaci. Díky tomu předejdete prosakování vlhkosti do okolních místností, odlupování omítky a drolení stavebních materiálů. Když si navíc dáte vy nebo stavební firma záležet, usnadníte si práci při samotném obkládání - tvorba hladkého povrchu totiž není až tak jednoduchá, jak se může na první pohled zdát.

Velkou pozornost věnujte i detailům, jako jsou spárovací hmoty a úprava rohů v místnosti, jedině tak totiž bude výsledek opravdu dokonalý.

Nezapomeňte na dostatek úložného prostoru

Úložného prostoru doma nikdy není dost. Určitě se s námi shodnete na tom, že pokud máte všechny krémy, mýdla a další kosmetické přípravky v koupelně jen tak vyskládané okolo vany či umyvadla, tak celý prostor působí dost chaoticky a neuklizeně.

Mimo to také potřebujete místo pro náhradní ručníky, toaletní papír nebo přípravky pro úklid, abyste je měli vždy hezky po ruce, ale nemuseli je mít neustále na očích. Z toho důvodu nezapomeňte kromě základního vybavení do koupelny umístit ani koupelnové skříňky, které vám poskytnou dostatek prostoru na všechny věci, které při každodenní hygieně budete potřebovat.

Rady, tipy a inspirace

Chcete nahradit vaničku odtokovým žlabem? Poradíme vám s jeho výběrem i instalací!

Chcete nahradit vaničku odtokovým žlabem? Poradíme vám s jeho výběrem i instalací!

Buďte při zařizování koupelny originální a vsaďte na umyvadlo na desku

Buďte při zařizování koupelny originální a vsaďte na umyvadlo na desku

Více článků


Ověřeno zákazníky

Výborná komunikace,rychlé dodání.Výrobek (sprchový kout)je dle mého názoru konstrukčně velmi dobře vyřešen.Praktické zlamovací dveře se širokým vstupem,které na trhu jsou bez podobné konkurence v techn.řešení.

žádný problém, vše vyšlo, jak bylo psáno.

výhoda je rychlá komunikace a dobré vyřízení objednávky

+ výborné! rychle a dobře

Se službami e-shopu jsem spokojena, kvalita zboží odpovídá ceně. Bohužel TOP trans rozhodně nedělá e-shopu dobrou vizitku. Zboží bylo objednáno ve středu ráno, přesně podle plánu doručeno do Plzně v 7:50 ve čtvrtek, po urgencích (dva telefonáty) bylo v rámci Plzně doručeno v pátek v 15:30.

Jeden den objednáno a druhý den doma, vyřešení problémů ihned, vynikající komunikace

nakupoval jsem poprvé celkově spokojen

Jsem absolutně spokojen, neboť i když byl drobný zádrhel, vše bleskurychle napravili!

+ cena služby ochota a vstřícnost

Vše v naprostém pořádku, ochotná spolupráce a informovanost.

Nakupovala jsem poprvé, zatím spokojenost, informace jsem dostala včas.

Vše proběhlo v pořádku,jsem spokojená

Vstřícný přístup k řešení problémů

rychlé vyřízení objednávky, rychlá doprava, vše v pořádku

zboží pro koupelnu je levnější než v řetězcích které obchodují s těmito produkty . Objednání a informace o doručení objednávky na prodejnu bylo OK. Doporučuji vsem kteří zařizují nebo rekonstruují koupelnu pro příjemné a seriozní jednání

+ solidní jednání a informace

Dobrá komunikace, spolehlivé dodání

Rychlý a dobrý nákup. Maximální spokojenost.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK   Další informace