0 položek0 Kč

Jak zvládnout montáž vanové zástěny? S naším návodem to půjde jednoduše!

11. 10. 2021  |  zobrazeno 8624×

Pořídili jste si vanu, abyste ji mohli využívat nejen na koupání, ale i klasické sprchování? Pokud netoužíte vytírat vytopenou koupelnu pokaždé, když si dopřejete každodenní hygienu, bude vás nejspíš dříve či později čekat montáž vanové zástěny – a my vám povíme, jak si s ní poradit!

Nejprve si pojďme povědět, co je potřeba. Nemusíte se bát, žádné speciální nářadí potřebovat nebudete, perfektně si totiž vystačíte s vrtačkou, šroubovákem a vodováhou – podobně jako v případě montáže sprchové zástěny.

Instalace je nenáročná

Pokud si pokládáte otázku: „jaké budou náklady?“ můžete opět zachovat chladnou hlavu. Jelikož jsou nároky na nářadí minimální, pokud vše uděláte svépomocí, zaplatíte pouze za samotnou zástěnu a nutné příslušenství.

Ještě méně toho budete potřebovat, pokud si pořídíte zástěnu na vanu bez vrtání – v takovém případě je opatřena samolepícími lištami. Musíte však počítat s tím, že vanová zástěna bez vrtání nebude tak stabilní, jako když ji upevníte přímo do zdi pomocí šroubů a hmoždinek, a po nějaké době se může začít odlepovat.

montáž vanové zástěny

Nyní se však zaměříme na modely, které se instalují standardní cestou, tedy přímo do stěny. Jak tedy probíhá montáž vanové zástěny? Pojďme si popsat postup!

Montáž vanové zástěny krok za krokem

Ať už je vanová zástěna zasouvací nebo pevná, instalace probíhá prakticky stejně a i pro laika je velmi jednoduchá. V první řadě je třeba přiložit ustavovací profil zástěny na požadované místo na zdi, srovnat jej pomocí vodováhy a poté si tužkou vyznačit místa pro vyvrtání děr.

Následně do vyznačených míst pomocí vrtačky vyvrtejte díry potřebné velikosti, vložte do nich hmoždinky a pomocí šroubků upevněte ustavovací profil ke stěně. Pak je načase nasadit zástěnu, vyrovnat ji a vyzkoušet, zda zasouvací či zalamovací mechanismus funguje, jak má. Jakmile na profily přišroubujete vanovou zástěnu, montáž je u konce.

Abyste si udělali lepší představu o celém postupu montáže, můžete se podívat na následující krátké video.

4. 8. 2022  |  zobrazeno 8624×


Související články

Proč si pořídít vanovou zástěnu?

14. 8. 2023  |  Pořízení vanové zástěny přináší spoustu výhod a přínosů nejen pro vaši koupelnu ale hlavně pro váš požitek při koupání. Již žádné obavy, že po...

Proč si pořídít vanovou zástěnu?

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba