Dovolujeme si vás upozornit, že od středy 21.12.2022 do pátku 30.12.2022 bude z důvodů vánočních svátků a inventury zavřeno. Veškeré objednávky a dotazy budeme zpracovávat opět od 2.1.2023. Děkujeme za pochopení.
0 položek0 Kč

Jak na montáž sprchového koutu? Přinášíme návod krok za krokem!

11. 10. 2021  |  zobrazeno 15393×

Naplánovat, jak bude vypadat vaše nová koupelna, není zrovna snadný úkol. Skutečná výzva však nastává až v momentě, kdy hledíte na zakoupené vybavení a máte ho na předurčené místo nainstalovat.

Stačí se však posouvat pomalu, krok po kroku, a vše půjde mnohem lépe, než jste si možná původně mysleli. A s čím začít? My se dnes podíváme na montáž sprchového koutu!

Co budete potřebovat?

Nesejde na tom, zda se připravujete na montáž sprchového koutu s vaničkou nebo bez vaničky – kromě vybavení obsaženého v balení totiž budete potřebovat pouze pár věcí. Konkrétně byste měli mít po ruce vrtačku, šroubovák, vodováhu a silikonový tmel na utěsnění spojů.

Když jde o montáž sprchového koutu, cena je hlavním důvodem, proč se lidé chtějí vrhnout na realizaci svépomocí. Nicméně pokud nemáte potřebné vybavení nebo vám cokoliv není jasné, vždy je lepší se raději spolehnout na odborníka. Úspora peněz je jedna věc, ale na prvním místě by měla stát především kvalita a dlouhá životnost.

Jak postavit sprchový kout?

Prvním krokem každého návodu, jak postavit sprchový kout, bude vždy instalace vaničky, případně odtokového žlabu, pokud se jedná o model bez vaničky. Zde se bude postup lišit podle toho, zda ji chcete umístit přímo na podlahu, podezdít nebo umístit na nožičky – podrobný návod nejčastějších možností montáže sprchových vaniček jsme si popsali v tomto článku.

Posléze se můžete vrhnout na samotnou konstrukci sprchového koutu. Tu nejprve smontujte a postavte na vaničku tak, aby byla ve vámi požadované pozici – nezapomeňte vyvážit profily pomocí vodováhy. Poté si obrysy obkreslete na stěnu, odložte konstrukci stranou, vložte do nich profily a vyznačte na zdi místa pro upevnění. Vyvrtejte na vyznačených místech díry a poté profily přišroubujte.

Nyní je čas na první krok cesty k tomu, jak utěsnit sprchový kout. Upevňovací profily zaizolujte ve spodní části silikonovým tmelem, čímž zabráníte průniku vody pod vaničku. Stejně tak silikonem utěsněte i vnější linii profilu – tedy směrem do koupelny.

montáž sprchového koutu

Poté můžete do připravených profilů nasadit sprchový kout a opět ho vyvážit pomocí vodováhy. Jakmile je ve správné pozici, můžete ho zaaretovat šrouby s plastovou podložkou a ty pak překrýt plastovou čepičkou, aby nenarušovaly estetický dojem koutu.

Nyní je základní montáž sprchového koutu a nastává čas na zprovoznění dveří. V horní části konstrukce najdete připravené otvory, do kterých je třeba namontovat kovové kolečkové pojezdy, zatímco do spodních otvorů nainstalujte plastové výklopné vodicí prvky. Poté můžete do takto připraveného koutu nasadit dveřní křídla a dole je zaklapnout pomocí plastových vodicích prvků.

Následně na místa určená pro instalaci rukojeti přiložte průhlednou plastovou podložku a rukojeti usaďte. Konstrukci sprchového koutu zakryjte těsnicí plastovou lištou – pro snadnější manipulaci můžete sklo potřít mýdlovou vodou.

Nakonec pro lepší lícování na dveře nasaďte plastové magnetky a kout po jeho vnějším obvodu utěsněte silikonem – tím je montáž sprchového koutu u konce.

Na závěr přinášíme ukázkové video montáže sprchového koutu značky Ravak:

20. 7. 2023  |  zobrazeno 15393×

Rady, tipy a inspirace

Dopravci firmy WellMall: Kdo vám doručí zásilky rychle a spolehlivě?

Dopravci firmy WellMall: Kdo vám doručí zásilky rychle a spolehlivě?

Proč si pořídít vanovou zástěnu?

Proč si pořídít vanovou zástěnu?

Více článků

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba