Dovolujeme si vás upozornit, že od středy 21.12.2022 do pátku 30.12.2022 bude z důvodů vánočních svátků a inventury zavřeno. Veškeré objednávky a dotazy budeme zpracovávat opět od 2.1.2023. Děkujeme za pochopení.
0 položek0 Kč

Montáž sprchové vaničky: Jednoduchý návod na instalaci dvou nejčastějších typů

11. 10. 2021  |  zobrazeno 15036×

Rekonstrukce staré, stejně tak jako zařizování nové koupelny vyžaduje plno zařizování, a to obzvlášť v případě, že se na ni vrhnete svépomocí. Jestliže už jste vyřešili klasický rozpor mezi sprchou a vanou a vyhrála u vás první možnost, bude vás s velkou pravděpodobností čekat také montáž sprchové vaničky.

Nejde o žádný extra složitý úkol, je však třeba dodržet správný postup, aby jste mohli využívat všech výhod sprchové vaničky, kvůli kterým jste si ji původně vybrali. Konkrétní kroky se budou lišit podle toho, pro jaký typ instalace se rozhodnete.

Montáž sprchové vaničky

A jak budou vlastně vypadat? Pojďme si popsat postup montáže sprchové vaničky v rámci dvou nejčastějších způsobů instalace.

1. Uložení sprchové vaničky na nožičky

Otočte vaničku vzhůru nohama a vyznačte si na ní její osu – spojnici mezi protějšími rohy nebo nebo středem oblouku vaničky a protějším rohem. Poté si připravte podpěry tak, aby byly stejně daleko od sebe a jejich hrana byla rovnoběžná s vyznačenou osou.

Podle podpěr si na dně vaničky vyznačte místa pro čtyři otvory a vyvrtejte do nich díry o průměru 3 milimetry. Dávejte pozor na to, abyste se nedostali hlouběji než 10 milimetrů, jinak byste mohli dno vaničky poškodit. Posléze k vaničce oba nosníky přimontujte a vaničku otočte.

Posléze můžete vaničku položit na požadované místo a podepřít ji nožičkami. Nahoru položte vodováhu a otáčením nožiček upravujte výšku tak, aby vanička byla v rovině se zemí. Na vedlejší stěny vyznačte, kam sahá horní hrana vaničky a ve vzdálenosti 100 milimetrů od rohů vyznačte osy příchytek.

Na osy na stěně si 50 milimetrů pod hranou vaničky vyznačte a poté vyvrtejte otvory vrtákem o průměru 8 milimetrů. Vložte do nich hmoždinky a našroubujte plastové příchytky. Pak už stačí jen nanést silikonový tmel do horních ozubů, zavěsit vaničku a dotáhnout sifon. Případně můžete vytvořit podezdění vaničky pro dosažení stabilnějšího a esteticky zajímavějšího výsledku.

Výše popsaný postup nemusí platit pro všechny modely, ale v základu bude stejný. Pro lepší představu o průběhu montáže sprchové vaničky z litého mramoru či akrylátu s nožičkami si můžete přehrát následující video:

2. Montáž sprchové vaničky na podlahu

Jestliže chcete vaničku umístit na podlahu, je třeba, abyste měli v podlaze připravenou kapsu pro sifon a odpad. Také dbejte na volbu pevného podkladu – obvyklou volbou je beton či dlažba – a nezapomeňte jej odizolovat. Na takto připravené místo vaničku položte a tužkou si na podlaze zaznačte její obrys a polohu sifonu.

Dejte pak vaničku stranou, na vyznačené místo umístěte sifon a propojte jej s odpadem – v případě potřeby ho můžete podložit. Poté do připraveného obrysu na podlaze naneste lepidlo na sprchové vaničky. Snažte se ho nanášet v liniích připomínajících vlnky. Na takto připravené místo vaničku můžete položit.

Následně našroubujte vrchní část sifonu na tu spodní a vaničku rovnoměrně zatěžkejte, čímž dosáhnete toho, že k zemi hezky sedne. Nakonec stačí provést utěsnění sprchové vaničky pomocí silikonového tmelu a počkat, až vše zaschne. Pro snadnější pochopení se opět můžete podívat na video:

 

Jak sami vidíte, i když montáž sprchové vaničky může vypadat jako složitý úkol, ve skutečnosti se o nic příliš složitého nejedná. Stačí si předem připravit potřebné vybavení a můžete se do toho hravě pustit i sami.

4. 8. 2022  |  zobrazeno 15036×

Rady, tipy a inspirace

Dopravci firmy WellMall: Kdo vám doručí zásilky rychle a spolehlivě?

Dopravci firmy WellMall: Kdo vám doručí zásilky rychle a spolehlivě?

Proč si pořídít vanovou zástěnu?

Proč si pořídít vanovou zástěnu?

Více článků

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba