0 položek0 Kč

Co je walk-in sprchový kout? Jaké jsou výhody a nevýhody?

19. 2. 2024  |  zobrazeno 1342×

Walk in sprchový kout se v posledních letech stal synonymem moderního a elegantního bydlení. Tento otevřený sprchový kout bez dveří nebo závěsů poskytuje nejen vizuálně prostornější a vzdušnější dojem, ale také nabízí praktické výhody, které ocení každý, kdo hledá spojení funkčnosti a designu. V tomto článku se podíváme blíže na to, co jsou walk-in sprchové kouty, jaké přinášejí výhody, s jakými nevýhodami se můžete setkat při jejich používání a jaké jsou vhodné rozměry otevřeného sprchového koutu.


Co si představit pod názvem walk in sprchový kout?

Walk in sprchový kout poznáte zcela jednoduše. A to tak, že nabízí zcela otevřený vstup, kterému nebrání dveře či závěs. V podstatě se jedná o pevnou skleněnou sprchovou zástěnu, která je jištěná stabilizační vzpěrou a jednoduše tak odděluje sprchu od zbytku koupelny. 

Uspořádání walk in sprchových koutů nabízí hned několik možností, což umožňuje individuální přizpůsobení podle potřeb a preferencí majitele.


Jaké jsou typy walk-in sprchových koutů?

 

1. Pevná stěna umístěná do rohu

Sprchová zástěna walk in ERSA
Toto uspořádání využívá dvě stávající stěny místnosti a přidáním jedné pevné stěny vytvoříte sprchový kout s otevřeným vstupem z jedné strany. Sklo je uchycené profilem ke zdi a je jištěné bytelnou příčnou nastavitelnou vzpěrou, která zároveň určuje šířku vstupu, a to v rozmezí 70 – 120 cm. Tato varianta je ideální pro menší koupelny, kde je nutné efektivně využít každý centimetr prostoru. Sprchový kout je tak částečně uzavřený, ale zároveň působí vzdušně a otevřeně.

 

 

 

2. Pevná stěna umístěná volně do prostoru

Sprchová zástěna walk in ERSA FREE
V této konfiguraci je pevná skleněná stěna umístěna do prostoru koupelny a je jištěná dvěmi pevnými vzpěrami ke zdi, čímž vznikne průchod ze dvou stran. Toto řešení je vhodné pro prostornější koupelny, kde není nutné maximálně šetřit místem. Walk-in sprchový kout je tak velmi přístupný a působí velmi moderně a luxusně.

 

 

 

 

3. Kombinace dvou pevných stěn

Sprchová zástěna walk in ERSA DOUBLE
Tato varianta kombinuje dvě pevné skleněné stěny, které mohou být umístěny různě - například v pravém úhlu nebo paralelně s mezerou pro vstup. V základu výrobku jsou dvě pevné vzpěry spojené konektorem. Pokud by vám ale tato možnost nevyhovovala, není zde problém tuto zástěnu nakombinovat se vzpěrami rohovými, či stropními.
Toto řešení umožňuje maximální komfort při sprchování a je ideální pro ty, kteří chtějí vytvořit opravdu unikátní prostor.

 


Jaké jsou výhody walk in zástěn?

  Estetika a design

Walk in sprcha přináší moderní a minimalistický vzhled. Díky absenci dveří a použití čistých linií se snadno stávají dominantním prvkem koupelny.
 

  Pocit prostoru

Otevřený design navíc v kombinaci se sklem zvyšuje vizuální prostornost koupelny, což je ideální i pro menší prostory.


  Možnost výběru vzpěry a skla

U koutů s otevřeným vstupem je možné zvolit si typ stabilizační vzpěry. Takže pokud se vám nehodí příčná vzpěra, která je součástí balení (a zároveň určuje šířku vstupu), můžete si zvolit vzpěru rohovou či stropní a vytvořit si vstup tak široký, jak jen potřebujete.

Zároveň si můžete vybrat, zda budete chtít sklo čiré nebo grape, které je pouze průsvitné (z vnější strany strukturované). Použité sklo je samozřejmě bezpečnostní se sílou 6 mm.


Co je bezpečnostní sklo? Přečtěte si článek Bezpečnostní sklo v koupelně a dozvíte se víc.


  Přístupnost

V případě, že chcete zvolit walk in sprchový kout bez vaničky, nabídne vám zcela bezbariérový vstup, což z walk in sprchových koutů dělá skvělou volbu pro osoby s omezenou mobilitou. Odtok snadno vyřešíte pomocí odtokových žlabů nebo vpustí.

Pokud však máte v plánu montáž zástěny na sprchovou vaničku, rozhodně doporučujeme zvolit vaničku mramorovou, která má maximální výšku 3,5 cm. I s ní bude vstup téměř bezproblémový.
 

  Snadná údržba

Téměř nula záhybů a škvír znamená méně míst, kde se může hromadit voda a plíseň. Skleněné bezrámové konstrukce walk in sprchy se tak snadno a rychle udržují. Jelikož se jedná o velkou hladkou plochu, jednoduše po sprchování setřete přebytečnou vodu ze skla pomocí stěrky.
 

  Možnost výběru z několika rozměrů

Na našem e-shopu najdete hned několik rozměrů pevných stěn. A to od 30 do 140 cm. Díky tomu se dokáže lehce přizpůsobit ať už velkým, tak malým koupelnám.

Navíc je možné pevné stěny kombinovat i mezi sebou. Takže pokud toužíte po specifickém sprchovém koutu, nebojte se nám napsat vaši představu a my vám ji v mžiku obrátíme ve skutečnost.


   Kvalitní materiály a zpracování

Veškeré walk in zástěny, které najdete na našich stránkách pod značkou WellMall, se vyznačují kvalitními materiály a nabízí dopravu zdarma, prodlouženou záruku na 5 let a pokud by se vám nákup rozležel v hlavě, máte 31 dnů na vrácení zboží.


Jaké jsou nevýhody walk in sprchových koutů?

Samozřejmě stejně tak, jako ostatní sprchové kouty, tak má i walk in sprcha nevýhody. Ale nebojte, je jich opravdu jen pár.

  Značnou nevýhodu pocítí zejména milovníci horkých sprch. A to díky tomu, že se jedná o otevřený sprchový kout, kterým teplo uniká daleko rychleji než z běžných sprchových koutů, které jsou uzavřené dveřmi. Také je zde potřeba zajistit potřebné větrání, aby se v koupelně nezadržovala přebytečná vlhkost.
 

  Ujistěte se, že máte dobře vyřešený odtok vody, tak aby se většina vody udržela uvnitř sprchového koutu. Vzhledem k absenci dveří je také pravděpodobné, že dojde k mírnému úniku vody ven z tohoto prostoru. Z toho důvodu je důležité počítat s dostatečně velkou pevnou skleněnou stěnou.


Jaké má mít walk in sprchový kout rozměry?

U výběru vhodné velikosti walk in sprchy platí, že čím větší, tím komfortnější. Ovšem ne každá koupelna dovolí pořídit si 140 cm širokou sprchovou zástěnu.

A i přes to, že v naší nabídce najdete pevné zástěny již od 30 cm, doporučujeme zvolit šířku pevné walk-in zástěny alespoň 80 cm. U výběru ale také berte v potaz, aby vám vznikl dostatečně velký prostor pro pohodlné osprchování.

Vše se ale samozřejmě odvíjí od predispozic vaší koupelny a vašich osobních potřeb.


Ať už máte raději tradiční elegantní design nebo preferujete moderní minimalistický přístup, walk-in sprchové kouty nabízejí rozmanité možnosti.

Doufáme, že vám tento článek poskytl cenné informace, které vám pomohou při výběru sprchového řešení pro vaši koupelnu.


Potřebujete pomoci s výběrem? Neváhejte nás kontaktovat.

info@levna-koupelna.cz  +420 533 534 687


 

10. 4. 2024  |  zobrazeno 1342×

Rady, tipy a inspirace

Co je sprchový box a jak ho vybrat?

Co je sprchový box a jak ho vybrat?

Černá koupelna: Moderní elegance a výzva pro design

Černá koupelna: Moderní elegance a výzva pro design

Více článků

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba