0 položek0 Kč

Co je sprchový box a jak ho vybrat?

14. 3. 2024  |  zobrazeno 993×


Hledáte způsob, jak modernizovat svou koupelnu bez nutnosti složitých stavebních úprav? Řešením může být sprchový box! Tento kompaktní a všestranný prvek se stal v posledních letech velmi oblíbeným. A není divu. Moderní sprchové boxy nabízejí širokou škálu možností a funkcí, díky kterým si můžete vybrat ten pravý model přesně podle vašich představ a potřeb.

Co je vlastně sprchový box?

Na první pohled se toto koupelnové vybavení podobá klasickému sprchovému koutu. Hlavní rozdíl spočívá ale v celkové konstrukci, která není vázána na připojení ke stěně a je možné ji ze všech stran uzavřít. Sprchový box je volně stojící kabina, kterou lze umístit téměř kamkoliv, samozřejmě za předpokladu, že k ní lze přivést vodu, odpad a další nezbytné součásti technického zázemí.

Jak dělíme sprchové boxy?

V naší nabídce najdete hned několik typů sprchových boxů.

Sprchové boxy dělíme podle:

1. TVARU

Na sprchové boxy obdélníkové, čtvercové, čtvrtkruhové a asymetrické.

obdélník čtverec čtvrtkruh asymetr

TIP: Výběr tvaru závisí na velikosti i uspořádání vaší koupelny.


2. ROZMĚRU

Od základních 80×80, 90×90, 100×100 až po rozměry 100×80 nebo 120×80 cm.


TIP: Čím větší sprchový box, tím komfortnější sprchování.


3. VANIČKY

Sprchový box si můžete vybrat se třemi různými typy vaniček, kterými jsou:

 • nízká (mramorová – s obvyklou výškou 3 – 3,5 cm),
 • vysoká (akrylátová, zde se výška pohybuje kolem 10 – 15 cm)
 • hluboká (akrylátová – výška kolem 40 cm)
s nízkou vaničkou s vysokou vaničkou s hlubokou vaničkou

4. MASÁŽNÍ nebo KLASICKÉ

Masážní sprchové boxy jsou oproti klasickým doplněné o masážní sprchový panel, se kterým si užijete sprchování na maximum.

 

 

5. Se STŘEDOVÝM PANELEM a HORNÍM STROPEM

Ke sprchovým boxům, které v základu horní strop nemají, si jej můžete přikoupit. Vznikne vám tak kompletně uzavřená kabina i z horní strany. Sprchové boxy se středovým panelem (sprchové boxy MILD) mají umístěný sprchový set přímo na středovém panelu. Zároveň sem můžete nainstalovat i sklopné sedátko pro ještě příjemnější osprchování.


Jaké jsou výhody sprchového boxu?

 • Hlavní výhodou sprchových boxů je jejich kompaktnost a univerzálnost. Jsou navrženy tak, aby se vešly do rohu místnosti, čímž šetří cenný prostor v koupelně. Ale není ani výjimkou sprchový box umístěný v prostoru (obdélníková varianta – sprchový box GLASS).
 • Obrovskou výhodu přináší i fakt, že nejsou potřeba žádné velké stavební úpravy v koupelně, ani nutnost vrtání do zdi (na rozdíl od sprchových koutů, kde je třeba větší úsilí). Ve zkratce vám stačí pouze sprchový box sestavit, napojit na vodu a odpad a máte hotovo.
      
 • Díky posuvnému otevírání, kdy jedno sklo při otevření zajede rovnoběžně vedle druhého, jsou také vhodné pro menší koupelny nebo pro ty, kteří chtějí maximalizovat využití prostoru. A to proto, že při otevření dveře nezasahují do prostoru koupelny.

 • Naše sprchové boxy jsou vyrobené z kvalitních materiálů a tím pádem jsou odolné a snadno udržovatelné. K výplni bylo použito bezpečnostní sklo o síle 4 nebo 5 mm. (dle typu sprchového boxu). Nechybí ani kvalitní hliníkové profily a bytelná pojezdová kolečka s vycvakávacím systémem pro snazší údržbu.


 

 • Veškeré sprchové boxy, které najdete v naší nabídce, jsou již v základu opatřeny sprchovou baterií, sprchovou hadicí a hlavicí a poličkou pro odložení šamponů a dalších nezbytností. Nemusíte si tedy lámat hlavu s tím, jakou baterii vybrat. 


   

 

 • Další výhodou sprchových boxů, je možnost dokoupit horní strop, který kompletně sprchovou kabinu uzavře i z horní strany. Je samozřejmě jen na vás, jestli tuto možnost využijete, či nikoli.

 

 • Značný benefit přinese domácnostem s malými dětmi sprchový box s hlubokou vaničkou, kam můžete napustit vodu a dítě v ní snadno vykoupat. Zároveň pokud se box uzavře, dítě si může vesele plácat do vody a vy nemusíte řešit mokro v koupelně.


 


POZOR: Pro dospělého člověka neslouží hluboká vanička jako náhrada vany – moc pohodlí si v ní neužijete.Na co si dát při výběru boxu pozor?

Při výběru si dejte pozor zejména na rozměr boxu, výšku vaničky a také na to, kdo bude box využívat.

Osobní zkušenost je klíčová

Možná vám při plánování koupelny vyšlo místo na sprchový box o velikosti 80×80 cm. V tomto případě vám více než doporučujeme, abyste zajeli vyzkoušet, jak prostorný tento box je. Samozřejmě pro menší postavy to nebude problém. Pozor by si měli dávat spíše osoby vyšší. Zároveň myslete na to, že pokud ve vyvzorkovaném boxu, který si jedete vyzkoušet, chybí vodovodní baterie a třeba polička na šampony, určitě si ji tam domyslete. Prostor se doplněním těmito nutnými doplňky zase o něco zmenší.

 

Senioři by měli raději zvolit sprchový kout

Výběr sprchového boxu by měli zvážit převážně starší osoby a osoby se sníženou pohyblivostí. A to zejména z toho důvodu, že sprchový box je volně stojící a není připevněný ke zdi. Což může způsobit značné problémy při vstupu a výstupu ze sprchového boxu. A to tím, že se není prostě čeho chytit. Pro tyto osoby bude jistější zvolit sprchový kout, který je řádně připevněný ke zdi a doplněný o opěrná madla, aby byl vstup co nejsnazší a nejbezpečnější.

Stejný problém nastává i u hlubokých vaniček. A to hlavně z toho důvodu, že pro vstup do sprchového boxu je třeba dostatečně zvednout nohy a překročit rantl vaničky. Výstup z boxu může být ještě o něco náročnější, jelikož je dno vaničky o cca 15 cm výše než podlaha.

Často se při komunikaci se zákazníky setkáváme s tím, že by rodiče či prarodiče chtěli sprchový box se sedátkem, aby pro ně bylo sprchování jednodušší. V tomto případě se ale snažíme tuto volbu rozmluvit. Doporučujeme raději zvolit sprchový kout a přikoupit k němu pevnou, stabilní stoličku. A to proto, že sprchový box se sedátkem slouží pouze pro osoby plně mobilní!

Cena hraje důležitou roli

Zároveň si dejte pozor i na ceny boxů jiných dodavatelů. Až podezřele levné sprchové boxy bývají často vyrobeny z nekvalitních materiálů, které nic moc nevydrží. A proto, že je sprchový box oproti sprchovým koutům náročnější na zacházení, hraje i cena opravdu velkou roli.

Proto, prosíme, při výběru dbejte i na tyto rady a řádně promyslete, kdo a jak bude box využívat.


Pár slov na závěr

Sprchový box je skvělým řešením pro modernizaci koupelny bez nutnosti složitých stavebních úprav. S širokou škálou tvarů, velikostí a dalších možností si můžete vybrat model přesně podle vašich potřeb a představ. S pečlivým výběrem a zvážením všech faktorů si můžete užívat pohodlné a stylové sprchování po mnoho let.

Pokud si s výběrem nevíte rady, nebojte se nás kontaktovat, rádi vám pomůžeme. :)

+420 533 534 687

  info@levna-koupelna.cz
nebo využijte náš online chat vpravo dole. :)   


 

10. 4. 2024  |  zobrazeno 993×

Rady, tipy a inspirace

Co je termostatická baterie a jak funguje?

Co je termostatická baterie a jak funguje?

Co je sprchový box a jak ho vybrat?

Co je sprchový box a jak ho vybrat?

Více článků

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba