Dovolujeme si vás upozornit, že od středy 21.12.2022 do pátku 30.12.2022 bude z důvodů vánočních svátků a inventury zavřeno. Veškeré objednávky a dotazy budeme zpracovávat opět od 2.1.2023. Děkujeme za pochopení.
0 položek0 Kč

Vybíráme sprchové dveře do niky – jak postupovat krok za krokem?

10. 9. 2021  |  zobrazeno 2415×

Sprchování v koutě, který by nebyl uzavřený ze všech stran, by nebylo jen nepříjemné, ale také dost nepraktické. I kdybyste se sebevíc snažili, stejně byste nezabránili cákání vody na všechny strany a tím pádem ani následné potopě.

Nejlevnějším řešením je sprchový závěs. Nicméně ty bývají nevzhledné, špatně se udržují a hlavně příliš dlouho nevydrží. Pokud tedy hledáte řešení, které vám bude přinášet benefity celé roky, sprchové dveře jsou jasnou volbou.

Teď ale nastává otázka – jak vybrat dveře do niky? V našem článku se dočtete, jaké sprchové dveře na trhu existují a podle čeho je vybírat. Možností existuje plno, a proto vám představíme veškeré výhody a nevýhody jednotlivých řešení.

Co je vlastně sprchová nika?

Sprchové kouty získávají na oblibě především díky svým malým nárokům na prostor. Oproti koupání ve vaně je navíc sprchování rychlejší, stejně tak jako úspornější a ekologičtější. Sprchový kout v nice může dodat vaší koupelně moderní a designový ráz.

Nika je zděný výklenek, který sprchový kout uzavírá ze tří stran, a to buď až ke stropu, nebo kousek od něj. V závislosti na rozložení místnosti může být buď hluboký, kdy je sprchová baterie umístěna zpravidla proti vstupu do niky (tzv. hlubší U), nebo spíše mělkého, ale podélného tvaru, kdy se baterie nachází na levé či pravé stěně (tzv. mělké U).

sprchova nika

Jak najít vhodnou sprchovou zástěnu do niky?

Jak už jsme řekli v úvodu, sprchovou niku je vhodné uzavřít, aby z ní voda nevytékala při sprchování ven – ideálně pomocí dveří, které nabízí moderní a stylové řešení s dlouhou životností.

Od tvaru výklenku se odvíjí šířka dveří, které budete potřebovat. Nejčastější jsou dveře s šířkou 80, 90 či 100 cm, máme však v nabídce celou škálu rozměrů od 60 cm až do 180 cm. Zákazníci tak u nás najdou řešení pro každou koupelnu.

Pokud potřebujete ještě širší rozměr, je možné sprchové dveře do niky nastavit ještě dalším pevným panelem.

zastena do niky

Rozdíl mezi jednotlivými typy dveří spočívá i v jejich výšce. Tu je vhodné přizpůsobit výšce uživatele, případně zohlednit i výšku vaničky, pokud mají sprchové dveře stát na ní. Díky tomu voda při sprchování nebude stříkat ven přes horní hranu dveří.

Způsoby otevírání hrají velkou roli

Kromě různých rozměrů dveří do niky máte na výběr také mnoho způsobů otevírání. Konkrétní volba se liší především podle velikosti vaší koupelny, ale pochopitelně i v závislosti na vašem vkusu.

Otevírací sprchové dveře

Jednokřídlé dveře lze instalovat na pravou i levou stranu výklenku a stejně tak si můžete vybrat, zda se budou otevírat dovnitř nebo ven. Pokud to hloubka niky a umístění sprchové baterie dovoluje, je samozřejmě lepší zvolit otevírání dovnitř, aby všechna voda z povrchu dveří stékala do sprchy a nikoliv na podlahu koupelny. Obecně tento typ otevírání zabírá v koupelně více prostoru.

otevirani sprchovych dveri

Dvoukřídlé sprchové dveře mají výhodu v tom, že nevyžadují tolik místa pro úplné otevření. Stejně jako jednokřídlá varianta k instalaci nepotřebují ani vaničku, ani spodní lištu, což uvítáte zejména v bezbariérové koupelně.

dvoukridle sprchove dvere

Posuvné dveře do sprchy

Výrazně šetří místem, jelikož se jeden panel dveří zasouvá rovnoběžně vedle druhého. Vyžadují kvalitní pojezdy a kolečka – větší se obecně považují za lepší, nicméně minimální doporučený průměr činí 2 cm. Některé modely se posunují i bez ložiskových koleček, a to pomocí kluzáku.

posuvne dvere do sprchy

Zalamovací sprchové dveře

Tento typ dveří se umí složit jako leporelo ke stěně sprchové niky, takže šetří místo a zajišťují, že voda stéká dovnitř výklenku. U tohoto typu se nedoporučuje dveře nenechávat složené dlouho, aby se zabránilo vzniku plísní – pokud na složení trváte, je třeba je nechat pořádně vyschnout.

zalamovaci sprchove dvere

Shrnovací dveře do sprchového koutu

Jsou tvořené lamelami, které lze podle potřeby vyjmout nebo přidat, díky čemuž umožňují snadnou úpravu na požadovaný rozměr. Nároky na prostor okolo sprchového koutu jsou díky shrnovacímu mechanismu naprosto minimální.

shrnovaci dvere do sprchoveho koutu

Různé výplně sprchových dveří

Materiál výplně dveří do niky může definovat vzhled celé koupelny. Při jeho výběru ale zohledňujeme nejen design, ale také funkčnost a náročnost na údržbu.

Plastová výplň vás v první řadě zaujme nízkou cenou. Nicméně je také odolná vůči nárazům a nabízí snadnou údržbu. Na plastových dveřích se tolik netvoří mapy ze zaschlých kapek či vodního kamene a snadno se čistí. Vždy jsou zasazeny v pevném rámu.

Nicméně mezi našimi zákazníky rozhodně vede sklo, které je nadčasové a elegantní. Stopy po vodním kameni jsou na něm viditelnější než na plastu, což se dá řešit různými ochrannými anti-calc prostředky. Pokud se rozhodnete pro skleněné dveře do sprchy, vždy doporučujeme pořídit model vyrobený z bezpečnostního skla.

Skleněné dveře do sprchy mají spoustu možných variant. Můžete se rozhodnout pro luxusní čiré sklo nebo naopak neprůhledné, na němž nejsou tolik vidět zaschlé kapky a poskytne vám při sprchování soukromí. Dále máte na výběr z variant s rámem, bez rámu nebo třeba jen částečně orámovaných dveří.

vyplne sprchovych dveri

Rám a doplňky dotvoří celkový dojem

Všechny rámy dveří do sprchových koutů jsou ošetřené proti korozi a mechanickému opotřebení, nehledě na vybraný materiál. Obvykle se vyrábí buď z plastu nebo hliníku, kde navíc můžete vybírat mezi povrchovým ošetřením chromem, bílým nátěrem nebo matnou úpravou satin, která působí obzvlášť elegantně.

I další doplňky, jako jsou pojezdové kolejničky či těsnění, se vyrábějí z pevných materiálů, které jsou odolné vůči plísním a tím pádem uzpůsobené pro použití v koupelnách. Mezi ně patří nerez, mosaz nebo chrom, případně speciální plast či silikon.

Pokud stále váháte s výběrem sprchových dveří do niky, neváhejte se nám ozvat na infolince +420 777 633 902 nebo e-mailové adrese info@levna-koupelna.cz, kde vám rádi poradíme se všemi aspekty výběru i samotnou objednávkou.

4. 8. 2022  |  zobrazeno 2415×

Rady, tipy a inspirace

Dopravci firmy WellMall: Kdo vám doručí zásilky rychle a spolehlivě?

Dopravci firmy WellMall: Kdo vám doručí zásilky rychle a spolehlivě?

Proč si pořídít vanovou zástěnu?

Proč si pořídít vanovou zástěnu?

Více článků

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba