Vážení zákazníci, stěhujeme firmu do většího, krásnějšího, ... :) Omluvte prosím dočasné pozdržení u dodání objednávek o cca 2 pracovní dny. Děkujeme za pochopení.
0 položek0 Kč

Chcete nahradit vaničku odtokovým žlabem? Poradíme vám s jeho výběrem i instalací!

18. 2. 2020  |  zobrazeno 18111×

I když si většina lidí při návrhu nové koupelny pravděpodobně nepředstaví ten stejný výsledek, jedno mají jistě společné - chtějí koupelnu, která i po letech bude vypadat skoro stejně tak dobře, jako když ji dokončili.

K čemu vám ale bude to, že vaše koupelna bude za dvacet let vypadat jako nová, když vám z praktického hlediska nebude sloužit tak, jak by měla?

Nikdy například nevíte, jaký bude váš zdravotní stav za pár let, a pokud jste navíc v pokročilejším věku, tak by pro vás bezbariérové řešení mělo být v podstatě samozřejmostí.

Jestliže už o těchto opatřeních přemýšlíte, tak jste jistě zjistili, že vám je může bez problému zajistit sprchový kout s odtokovým žlabem. Jedná se o perfektní alternativu ke klasické sprchové vaničce, při které je dno koutu srovnané s podlahou, díky čemuž se vám bude hladce vstupovat do sprchy i ven.

Odtokový žlab odvede vodu do odpadu stejně tak spolehlivě jako klasický odpad u sprchové vaničky, a tak zabrání tomu, abyste se po každém sprchování museli potýkat s potopou v koupelně.

Je možné do vaší koupelny odtokový žlab nainstalovat?

Ačkoliv je odtokový žlab velmi praktickým řešením, do každé koupelny se bohužel nehodí. Problém může nastat zejména v panelových domech, kde není splněna minimální stavební výška pro instalaci odtokového žlabu.

Běžně v obchodech najdete odtokové žlaby s výškou od 75 milimetrů, což je doporučené minimum - u nižších žlabů by totiž nemusela být dodržena výška vodní zápachové uzávěry, jež je normou stanovená na 50 milimetrů. Také je třeba vzít v potaz složení podlahové konstrukce, s čímž vám, stejně tak v jako v předchozím případě, pomůže statik nebo stavební technolog.

Podle čeho byste měli odtokový žlab vybírat?

Pokud vám odborník potvrdil, že do své koupelny odtokový žlab můžete bez problému nainstalovat, můžete se zaměřit na výběr konkrétního kousku. Než se však vrhnete na nákupy, měli byste se zamyslet nad tím, kam odtokový žlab umístíte, jak často ho budete používat a kolik vody by měl být schopen pojmout.

Jestliže předěláváte koupelnu na chalupě nebo na chatě, kde trávíte čas pouze pár měsíců v roce, možná by pro vás byla lepší podlahová vpusť se suchou nebo kombinovanou zápachovou uzávěrou, díky které odpad nebude po pár dnech bez vody nepříjemně zapáchat.

Co se týče kapacity průtoku žlabu, měli byste vzít v potaz, kolik vody budete při sprchování využívat. Sprchy se stropní růžicí nebo masážními tryskami přirozeně spotřebují větší množství vody než sprchy s klasickou sprchovou hlavicí, a tak se v jejich případě vyplatí pořídit žlab s dvoukomorovým sifonem.

Při větší spotřebě vody totiž může u jednokomorových sifonů docházet k tomu, že vodu nestihnout odvádět do odpadu, a tak se vám začne ve sprchovém koutu hromadit, a to důsledkem nedostatečného průtoku.

Mimo to je při výběru samozřejmě potřeba dbát na dostatečnou kvalitu, a to jak samotného odtokového žlabu, tak i sifonu, který by měl být přímo uzpůsobený tomuto způsobu použití.

Zkuste se vyhnout žlabům, které nejsou pevně spojené se zápachovou uzávěrou nebo mají jen vaničkový sifon, který by mohl být špatně zajištěný. Naopak se se vyplatí žlaby kupovat přímo od výrobců sprchových koutů, jelikož dovedou nabídnout prakticky řešené produkty, které jsou po technické stránce skutečně dotažené do konce.

Na co si dát pozor při instalaci?

Zásadním pravidlem, které vám zajistí, že instalace odtokového žlabu bude úspěšná, je to, že se budete řídit instrukcemi v návodu. Jednotlivé vrstvy - tedy beton, hydroizolace a samotná dlažba - by měly být stejně vysoké jako samotný odtokový žlab.

Dlaždice volte raději menší, abyste si usnadnili spárování a snížili pravděpodobnost uklouznutí ve sprše, o kterou se postará větší počet spár. Důležitým doplňkem je také samolepicí hydroizolační páska, jejímž použitím v přechodech mezi izolací v koupelně a žlabem zamezíte úniku vlhkosti do omítky a zdí, který by pak vedl k odlupování kachliček, omítky a pochopitelně i plísním.

Rady, tipy a inspirace

Vybíráme sprchové dveře do niky – jak postupovat krok za krokem?

Vybíráme sprchové dveře do niky – jak postupovat krok za krokem?

3 nejčastější chyby při nákupu sprchových dveří do niky – jak se jim vyhnout?

3 nejčastější chyby při nákupu sprchových dveří do niky – jak se jim vyhnout?

Více článků

Ověřeno zákazníky

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba

Za tuto cenu je nákup výhodný

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK   Další informace