Vážení zákazníci, INTERNETOVÝ OBCHOD A EXPEDICE ZBOŽÍ FUNGUJE BEZ OMEZENÍ. Po dobu virové epidemie dopravní společnost nevybírá dobírky, platit lze pouze převodem. Děkujeme za pochopení.
0 položek0 Kč

Chcete nahradit vaničku odtokovým žlabem? Poradíme vám s jeho výběrem i instalací!

18. 2. 2020  |  zobrazeno 1101×

I když si většina lidí při návrhu nové koupelny pravděpodobně nepředstaví ten stejný výsledek, jedno mají jistě společné - chtějí koupelnu, která i po letech bude vypadat skoro stejně tak dobře, jako když ji dokončili.

K čemu vám ale bude to, že vaše koupelna bude za dvacet let vypadat jako nová, když vám z praktického hlediska nebude sloužit tak, jak by měla?

Nikdy například nevíte, jaký bude váš zdravotní stav za pár let, a pokud jste navíc v pokročilejším věku, tak by pro vás bezbariérové řešení mělo být v podstatě samozřejmostí.

Jestliže už o těchto opatřeních přemýšlíte, tak jste jistě zjistili, že vám je může bez problému zajistit sprchový kout s odtokovým žlabem. Jedná se o perfektní alternativu ke klasické sprchové vaničce, při které je dno koutu srovnané s podlahou, díky čemuž se vám bude hladce vstupovat do sprchy i ven.

Odtokový žlab odvede vodu do odpadu stejně tak spolehlivě jako klasický odpad u sprchové vaničky, a tak zabrání tomu, abyste se po každém sprchování museli potýkat s potopou v koupelně.

Je možné do vaší koupelny odtokový žlab nainstalovat?

Ačkoliv je odtokový žlab velmi praktickým řešením, do každé koupelny se bohužel nehodí. Problém může nastat zejména v panelových domech, kde není splněna minimální stavební výška pro instalaci odtokového žlabu.

Běžně v obchodech najdete odtokové žlaby s výškou od 75 milimetrů, což je doporučené minimum - u nižších žlabů by totiž nemusela být dodržena výška vodní zápachové uzávěry, jež je normou stanovená na 50 milimetrů. Také je třeba vzít v potaz složení podlahové konstrukce, s čímž vám, stejně tak v jako v předchozím případě, pomůže statik nebo stavební technolog.

Podle čeho byste měli odtokový žlab vybírat?

Pokud vám odborník potvrdil, že do své koupelny odtokový žlab můžete bez problému nainstalovat, můžete se zaměřit na výběr konkrétního kousku. Než se však vrhnete na nákupy, měli byste se zamyslet nad tím, kam odtokový žlab umístíte, jak často ho budete používat a kolik vody by měl být schopen pojmout.

Jestliže předěláváte koupelnu na chalupě nebo na chatě, kde trávíte čas pouze pár měsíců v roce, možná by pro vás byla lepší podlahová vpusť se suchou nebo kombinovanou zápachovou uzávěrou, díky které odpad nebude po pár dnech bez vody nepříjemně zapáchat.

Co se týče kapacity průtoku žlabu, měli byste vzít v potaz, kolik vody budete při sprchování využívat. Sprchy se stropní růžicí nebo masážními tryskami přirozeně spotřebují větší množství vody než sprchy s klasickou sprchovou hlavicí, a tak se v jejich případě vyplatí pořídit žlab s dvoukomorovým sifonem.

Při větší spotřebě vody totiž může u jednokomorových sifonů docházet k tomu, že vodu nestihnout odvádět do odpadu, a tak se vám začne ve sprchovém koutu hromadit, a to důsledkem nedostatečného průtoku.

Mimo to je při výběru samozřejmě potřeba dbát na dostatečnou kvalitu, a to jak samotného odtokového žlabu, tak i sifonu, který by měl být přímo uzpůsobený tomuto způsobu použití.

Zkuste se vyhnout žlabům, které nejsou pevně spojené se zápachovou uzávěrou nebo mají jen vaničkový sifon, který by mohl být špatně zajištěný. Naopak se se vyplatí žlaby kupovat přímo od výrobců sprchových koutů, jelikož dovedou nabídnout prakticky řešené produkty, které jsou po technické stránce skutečně dotažené do konce.

Na co si dát pozor při instalaci?

Zásadním pravidlem, které vám zajistí, že instalace odtokového žlabu bude úspěšná, je to, že se budete řídit instrukcemi v návodu. Jednotlivé vrstvy - tedy beton, hydroizolace a samotná dlažba - by měly být stejně vysoké jako samotný odtokový žlab.

Dlaždice volte raději menší, abyste si usnadnili spárování a snížili pravděpodobnost uklouznutí ve sprše, o kterou se postará větší počet spár. Důležitým doplňkem je také samolepicí hydroizolační páska, jejímž použitím v přechodech mezi izolací v koupelně a žlabem zamezíte úniku vlhkosti do omítky a zdí, který by pak vedl k odlupování kachliček, omítky a pochopitelně i plísním.

Rady, tipy a inspirace

Chcete nahradit vaničku odtokovým žlabem? Poradíme vám s jeho výběrem i instalací!

Chcete nahradit vaničku odtokovým žlabem? Poradíme vám s jeho výběrem i instalací!

Buďte při zařizování koupelny originální a vsaďte na umyvadlo na desku

Buďte při zařizování koupelny originální a vsaďte na umyvadlo na desku

Více článků


Ověřeno zákazníky

Dobrý den, sprchový kout objednaný v pondělí byl doručen v pátek, k naprosté spokojenosti, přestože jsme platbu provedli na účet. Rychlost s jakou byla objednávka vyřízena nás mile překvapila.

Vše mi bylo řečeno byl jsem spokojen na dotazy mi rádi odpověděli.

Výborná komunikace,rychlé dodání.Výrobek (sprchový kout)je dle mého názoru konstrukčně velmi dobře vyřešen.Praktické zlamovací dveře se širokým vstupem,které na trhu jsou bez podobné konkurence v techn.řešení.

žádný problém, vše vyšlo, jak bylo psáno.

výhoda je rychlá komunikace a dobré vyřízení objednávky

+ výborné! rychle a dobře

Se službami e-shopu jsem spokojena, kvalita zboží odpovídá ceně. Bohužel TOP trans rozhodně nedělá e-shopu dobrou vizitku. Zboží bylo objednáno ve středu ráno, přesně podle plánu doručeno do Plzně v 7:50 ve čtvrtek, po urgencích (dva telefonáty) bylo v rámci Plzně doručeno v pátek v 15:30.

Jeden den objednáno a druhý den doma, vyřešení problémů ihned, vynikající komunikace

nakupoval jsem poprvé celkově spokojen

Jsem absolutně spokojen, neboť i když byl drobný zádrhel, vše bleskurychle napravili!

+ cena služby ochota a vstřícnost

Vše v naprostém pořádku, ochotná spolupráce a informovanost.

Nakupovala jsem poprvé, zatím spokojenost, informace jsem dostala včas.

Vše proběhlo v pořádku,jsem spokojená

Vstřícný přístup k řešení problémů

rychlé vyřízení objednávky, rychlá doprava, vše v pořádku

zboží pro koupelnu je levnější než v řetězcích které obchodují s těmito produkty . Objednání a informace o doručení objednávky na prodejnu bylo OK. Doporučuji vsem kteří zařizují nebo rekonstruují koupelnu pro příjemné a seriozní jednání

+ solidní jednání a informace

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK   Další informace