Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!
KOUPELNOVÁ PORADNA - Vana nebo sprcha?
6. 6. 2016 | zobrazeno 14896×
Řekněme, že máte v plánu zařídit si nově koupelnu. Při zařizování hned na začátku budete řešit velké dilema. Vybrat si vanu nebo sprchový kout? Popište, proč byste upřednostnili vanu, resp. sprchový kout a jaké jsou výhody oproti druhé možnosti.
Ano, je pravda, že tato otázka bývá kladena velmi často. Ale není na to žádná jednoznačná odpověď. Každý člověk je jiný a většinou žije v domácnosti s dalšími členy rodiny, kteří jsou také odlišní. I u nich se budeme rozcházet v tom jestli chtějí vanu nebo sprchu. A do třetice do našeho rozhodování zasahuje velikost a tvar koupelny.
Hned na začátku vyřešíme velikost a tvar koupelny. Budeme počítat s tím, že se vejde jen jedna věc, buď vana nebo sprchový kout.
A nyní si zodpovězte tyto otázky:
Kolik členů bude koupelnu využívat a hlavně jestli jsou mezi nimi i malé děti?
Proč se ptáme? Ve většině případů koupelnu využívají 2 až 4 osoby. Dva dospělí a děti. Dospělí v tomto případě často ustupují dětem a zvolí vanu, aby se mohly koupat.
Zohlednit názor všech členů domácnosti, jestli vanu nebo sprchu?
Opět budeme vycházet z nejčastější varianty odpovědi.
Proč preferujete vanu nebo sprchový kout?
Je potřeba, aby si lidé v každé domácnosti, kde se toto řeší, řekli, co od nové koupelny očekávají. Jeden může mít představu, že se navečer po práci naloží do teplé vany a dá si sklenku vína. Druhý zase, že si užije příjemnou sprchu a spláchne ze sebe veškeré starosti z daného dne. Je třeba také vzít v úvahu potřeby malých dětí nebo naopak seniorů, jejich důvody a potřeby mohou jednoznačně přehlasovat výběr ostatních.
To jsou asi 3 základní otázky při výběru, které si je třeba zodpovědět.
Také je možnost hledat kompromisy. Když požadujete mít oboje.
Vana + vanová zástěna
Splní požadavky člověka, co se rád koupe, ale bude vyhovovat také dětem, že po jejich vodních hrátkách nebude plavat koupelna. Ten, který chtěl sprchu tak se dá s pomocí vanové zástěny dobře nahradit.
Hlavní nevýhoda pro osobu co se ráda sprchuje je vyšší vstup do vany než je do sprchového koutu.
Sprchový kout s hlubokou vaničkou
Sprchový kout s hlubokou vaničkou je spíše kompromis ze všech stran jak od člena domácnosti co chce vanu tak i sprchový kout. Nejvíce ocení malé děti, které si vaničku napustí a po zavření zástěny mohou cákat jak se jim zlíbí. Kdo se rád sprchuje tak jedinný problém je opět vyšší vstup do vaničky. U osoby co se ráda koupe, ale nastává problém v komfortu koupele. Sprchové kouty s hlubokou vaničkou se dělají do největší velikosti cca 120x80cm. Takže pro dospělou osobu je to spíše jen pro sednutí do vany.
31. 7. 2024 | zobrazeno 14896×