0 položek0 Kč

Buďte při zařizování koupelny originální a vsaďte na umyvadlo na desku

18. 2. 2020  |  zobrazeno 12198×

Umyvadlo je neodmyslitelnou součástí každé koupelny. Patří totiž mezi vybavení, které používáme několikrát za den. Z tohoto důvodu se musí vejít i do té nejmenší místnosti.

V dnešní době existuje celá řada typů umyvadel. Důležitost toho, aby jeho design ladil s ostatním koupelnovým vybavením, nelze popřít. Mnohem důležitější jsou však jeho praktické vlastnosti.

Pokud chcete, aby byla vaše koupelna originální a výjimečná, vsaďte na umyvadlo na desku. Ptáte se, proč si máte vybrat právě tento typ? V následujících řádcích vám ho dopodrobna představíme a přesvědčíme vás o tom, proč by pro vás mohlo být tou správnou volbou.

Výhody umyvadla na desku

Mezi největší výhodu patří velikost dostupné odkládací plochy. Desku, na které je umyvadlo posazené, můžete využít pro umístění tekutého mýdla, kartáčků na zuby, ručníku a mnoha dalších potřebných věcí.

Pokud si koupíte desku, ve které nebude vyvrtaná díra pro odpad, můžete na ni navíc umyvadlo umístit libovolně podle vašich požadavků.

Použitý materiál

Nejpoužívanějším materiálem je bezesporu keramika. Pyšní se totiž skvělými praktickými vlastnostmi a přijatelnou cenou. Keramický povrch je totiž hladký a tím pádem i nenáročný na údržbu.

Je pro vás důležitější přesnost a design? Pak vsaďte na umyvadla z litého mramoru, která zaručují perfektní vzhled a dlouholetou životnost. Kromě toho je jejich usazení na desku velmi jednoduché, jelikož mají vodorovné dno.

V případě, že je pro vás na prvním místě snadná údržba, zaměřte se na umyvadla ze smaltované oceli. Jsou odolná proti poškrábání a po mnoho let si zachovají svoji barvu.

Kromě již zmíněných materiálů si můžete vybrat umyvadlo, které je vyrobeno ze skla, plechu nebo nerezu.

Tvar

Umyvadla na desku se vyznačují velkou rozmanitostí, co se týče tvarů. Standard představují kulatá či hranatá. Pokud chcete něco nevšedního, vyberte si umyvadlo ve tvaru elipsy nebo dokonce trojúhelníku.

Velikost umyvadla

Pokud je vaše koupelna prostorná a vejde se vám do ní velká deska, umístěte na ni co největší umyvadlo. Díky němu totiž lépe zamezíte nacákání vody na desku, a tak se při vykonávání každodenní hygieny nebudete muset omezovat.

Pro početnější rodinu je vhodnější koupě dvou umyvadel. V takovém případě si totiž budete moct čistit zuby nebo mýt ruce spolu se svým dítětem nebo partnerem.

Jaká by měla být deska?

Svoji pozornost zaměřte také na výběr desky. Dbejte na to, aby byla hloubkově impregnovaná. Deska bude v častém kontaktu s vodou, tak musí být schopná jí odolat, aby se vám po pár měsících celá nezkroutila.

Desky pod umyvadla jsou vyrobené z odolných materiálů, jakým je dýha, laminát nebo kompozitní materiál - corian. Na výběr máte také celou řadu dekorů. Ty volte s ohledem na celkový design vaší koupelny.

Dejte si pozor na desky, které jsou vyrobené z dřevotřísky. Sice bývají voděodolné, ale ne dlouhodobě. Z tohoto důvodu dejte raději přednost jiným, odolnějším materiálům.

Pokud je vaše koupelna malá, a potřebujete v ní využít každé místo, umístěte umyvadlo na koupelnovou skříňku. Díky této variantě získáte další úložný prostor, který vám poslouží k uskladnění ručníků nebo kosmetických a čistících prostředků.

Vodovodní baterie

Nedílnou součástí každého umyvadla je vodovodní baterie. Bez ní by nemohlo plnit účel, ke kterému je vyrobené. Umyvadlo na desku můžete doplnit jakýmkoliv typem baterie, jelikož v něm pro baterii není otvor.

Můžete si vybrat stojánkovou baterii, kterou postavíte za umyvadlo nebo na jeho stranu. V případě, že nechcete, aby u umyvadla stála, doplňte ho podomítkovou baterií. Jak její název napovídá, je z části ukrytá pod omítkou, což jí dodává elegantní vzhled.

8. 3. 2024  |  zobrazeno 12198×

Rady, tipy a inspirace

Co je termostatická baterie a jak funguje?

Co je termostatická baterie a jak funguje?

Co je sprchový box a jak ho vybrat?

Co je sprchový box a jak ho vybrat?

Více článků

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba