0 položek0 Kč

Na jaké parametry se zaměřit, když vybíráte vanu do koupelny?

25. 8. 2021  |  zobrazeno 738×

Jestliže už jste se rozhodli, zda si do své koupelny vyberete vanu, nebo sprchu, tak se vám podařilo úspěšně absolvovat první krok při zařizování koupelny. Nyní je před vámi další důležité rozhodnutí, a to výběr správné vany, který však závisí na celé řadě faktorů.

Každý zákazník by měl zohlednit především celkovou velikost vaší koupelny. Vana by vám v ní neměla v žádném případě zabírat příliš mnoho místa a znemožňovat tak pohodlný a hlavně bezpečný pohyb po místnosti.

Jaká je ideální velikost vany?

Vany bývají nejčastěji vysoké okolo 60 cm, což představuje ideální výšku k jejímu pohodlnému používání. Šířka se standardně pohybuje od 70 do 110 cm. Vyberte si co možná nejširší vanu, abyste do ní pohodlně vešli.

Délku vany vybírejte podle výšky členů vaší rodiny. Pokud s vámi žijí v rodině vysocí lidé, je lepší delší vana, aby se při koupání necítili stísnění. Délku vany si můžete vybrat od 105 do 180 cm.

litinova vana

Z jakého materiálu jsou vyrobené?

V první řadě je třeba se rozhodnout, z jakého materiálu má být vana vyrobená. Každá má samozřejmě své výhody, ale také nevýhody, které je nutné zohlednit. Mezi nejčastěji použité materiály patří litina, smaltovaná ocel, akrylát a litý mramor.

První vany byly vyrobené z litiny, takže se jedná o léty ověřený materiál. Jeho velkou výhodou je schopnost akumulovat teplo, které následně předává do vody, díky čemuž vydrží déle teplá. Má však také nevýhody, mezi které patří například vysoká hmotnost vany.

Pokud s vámi žije čtyřnohý společník, pak jsou pro vás ideální vany ze smaltované oceli. Jsou totiž velmi odolné proti poškrábání a nedrží se na nich nečistoty. Jejich nevýhodou je, že jsou velmi pevné, takže pokud vám na vanu spadne těžký předmět, hrozí odštípnutí smaltu.

Akrylátové vany si lidé kupují hlavně proto, že jsou příjemné na dotek, jelikož nestudí. Voda ve vaně navíc zůstane déle teplá, jelikož akrylát hůř vede teplo, takže ho z vody neodebírá. Tyto vany jsou velmi křehké, proto si dejte velký pozor při jejich instalaci i údržbě, aby nedošlo k poškrábání.

Vany, které jsou vyrobené z litého mramoru, jsou velmi odolné a tvarově stálé. Mají skvělé termoizolační vlastnosti a díky svému hladkému povrchu se vám budou snadno udržovat čisté. Jsou designové a kvalitní, což se promítlo i do jejich ceny, která je oproti ostatním materiálům o poznání vyšší.

rohova vana

Jaký tvar je nejlepší?

Co se tvaru týče, máte na výběr celou řadu možností. Opět se řiďte velikostí a možnostmi vaší koupelny.

Pokud máte v koupelně dostatek místa, vsaďte na rohové vany, které sice zaberou více místa, ale stanou se chloubou vaší koupelny. Navíc je v nich často zabudované sedátko, které můžete využít pro pohodlnější sprchování nebo odkládání kosmetiky.

Nejčastěji používaným tvarem je bezesporu obdélník. U tohoto tvaru je nesmírně důležité, aby měla vana co možná nejširší a rovné dno, což vám zajistí pohodlné sezení.

Zbyl vám v koupelně pro vanu jen omezený prostor? Vyberte si atypickou vanu, která toto místo skvěle vyplní. Vany mohou být na jedné straně zúžené, nebo jinak tvarově upravené, aby vám do koupelny zapadly.

Je pro vás design na prvním místě? Zvolte si oválnou vanu, která toto kritérium splní. Musíte však počítat s tím, že vám zabere mnohem více místa než například obdélníková vana.

Se zástěnou nebo bez?

Pokud chcete využívat vanu i pro sprchování, pořiďte si k ní sprchovou zástěnu, díky které po sprchování nebude mokrá podlaha v celé koupelně. Sprchové zástěny jsou buďto skládací, posuvné nebo permanentní. Co se týče materiálu, vybírat můžete mezi sklem nebo plastem.

Dopřejte si masáž i u vás doma

Špičkou mezi vanami jsou hydromasážní vany, které v sobě mají zabudované masážní trysky, díky kterým bude vaše koupání ještě příjemnější. Masážní trysky je nutné po každém použití pročistit, aby se nezanesly a nepřestaly fungovat. Hydromasážní vany jsou bezesporu velmi lákavé, ale je třeba si uvědomit, že jejich pořizovací cena je vyšší.

 

hydromasazni vana

 

6. 10. 2021  |  zobrazeno 738×

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba