Dovolujeme si vás upozornit, že od středy 21.12.2022 do pátku 30.12.2022 bude z důvodů vánočních svátků a inventury zavřeno. Veškeré objednávky a dotazy budeme zpracovávat opět od 2.1.2023. Děkujeme za pochopení.
0 položek0 Kč

Čeká vás montáž vany? S trochou zručnosti ji zvládnete i sami!

11. 10. 2021  |  zobrazeno 3732×

Chcete si dopřávat relaxační koupel, kdykoliv se vám zlíbí? Pak se při budování nové nebo rekonstrukci staré koupelny určitě nevyhnete montáži vany. Jak si s ní ale poradit? V našem návodu vám prozradíme celý postup krok za krokem. Odnesete si z něj plno cenných rad, ať už se chystáte na montáž smaltované či akrylátové vany.

Plno lidí se ptá, jestli mají vyřešit nejdřív vanu nebo obklad – stejně jako sprchové kouty a vaničky se i vana instaluje jako poslední, tedy až po vydláždění. Vyhnete se tak vzniku ošklivé, nerovné spáry a napojení vany na obklad tak bude mnohem jednodušší.

Od výšky umístění odtokového systému se pak bude odvíjet to, jak vysoko osadit vanu. Obklady raději položte o něco níže – nevadí, když budou částečně zasahovat i za vanu.

Montáž vany krok za krokem

Prvním krokem instalace bude montáž kovových nožiček, díky nimž vanu dostanete do správné pozice a výšky. Důležitou součástí vany budou také podpěry pod nášlapnými a sedacími plochami, které vaně dodají stabilitu a odolnost.

Nožičky i podpěry bude třeba k vaně našroubovat pomocí několika vrtů – i tak si ale vystačíte s běžným nářadím. Konkrétní poloha se liší podle typu a tvaru vany. Instrukce byste měli najít v přiloženém návodu.

montáž vany

Po namontování nožiček je třeba jejich pohyblivou část nastavit tak, aby vana byla v naprosté rovině se zemí. Při kontrole vodováhou si tedy dejte na čas a pozici zkoušejte v různých místech, abyste dosáhli co nejpřesnějšího výsledku.

Dalším krokem bude instalace odtokového kompletu – odpadu a přepadu. Nejedná se o nic složitého, jen možná bude třeba některé trubky seříznout zařezávací pilkou a použít několik kolínek a odboček, aby spojení přesně pasovalo jak k vaně, tak i k vašemu opadu. Odpadový filtr je dobré před napojením podložit těsnícím kroužkem z tmelu.

Při montáži vany postup pokračuje tím, že nainstalujete vanovou baterii a upevníte k vaně kolečko pro ovládání vanového odtoku – pokud jím váš vybraný model disponuje. Následně se postup bude odvíjet od toho, jakým způsobem budete chtít vanu obezdít. Ať už ale zvolíte jakýkoliv způsob, než se uchýlíte k ukotvení vany ke zdi, doporučujeme ji olemovat vanovou profilovou páskou, která zabrání vzniku zvukových můstků.

V každém případě myslete na to, že byste vanu nikdy neměli zazdívat úplně napevno – zkrátili byste tak její životnost a znesnadnili si přístup k jejím dílům v případě nutnosti drobných oprav.

montáž vany

Lidé nejčastěji volí obezdění pomocí pórobetonových tvárnic, které nabízejí odolnost a snadnou manipulaci. Odborníci doporučují vanu nejprve zatížit, a to ideálně vodou, která zajistí, že vana bude pevně sedět na svém místě, a navíc odhalí případné nedostatky v konstrukci nožiček nebo odtoku.

Snadnější cestou je obložení krycími panely, které se k vaně připevní pomocí úchytek připevněných přímo na vaně.

 

Montáž vany s obezděním můžete završit obložením, které bude ladit se zbytkem koupelny, což je rozhodně velké plus. V každém případě nezapomeňte obvod vany podél stěny i obezdění utěsnit sanitárním silikonem.

20. 7. 2023  |  zobrazeno 3732×

Rady, tipy a inspirace

Dopravci firmy WellMall: Kdo vám doručí zásilky rychle a spolehlivě?

Dopravci firmy WellMall: Kdo vám doručí zásilky rychle a spolehlivě?

Proč si pořídít vanovou zástěnu?

Proč si pořídít vanovou zástěnu?

Více článků

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba