Dovolujeme si vás upozornit, že od středy 21.12.2022 do pátku 30.12.2022 bude z důvodů vánočních svátků a inventury zavřeno. Veškeré objednávky a dotazy budeme zpracovávat opět od 2.1.2023. Děkujeme za pochopení.
0 položek0 Kč

Montáž sprchových dveří nemusí být nic těžkého - ba naopak.

1. 3. 2023  |  zobrazeno 4379×

Chcete dosáhnout perfektní montáže sprchových dveří a vyhnout se tak nepříjemným problémům, které můžou nesprávnou montáží vzniknout? Jste tady správně. WellMall přináší jednoduchý postup, jak instalaci zvládnout.

A je to tu, sprchové dveře jsou doma

Po té, co dveře dorazí k vám domů, je nechte 24 hodin aklimatizovat v místnosti, kde se budou instalovat. Je to důležité hlavně v zimním období, aby se vzájemně vyrovnaly teploty. Skla jsou výrazně náchylnější na rozbití při náhlé změně teplot. Druhý den se můžete bez obav pustit do práce.

Opatrně při zacházení se sklem

Připravte si dostatečně velký montážní prostor, aby nic nepotřebného nepřekáželo. Při montáži a manipulaci s bezpečnostním sklem si dávejte extrémní pozor na hrany. Stačí ťuknout o zem nebo zeď a tabule se rozpadne na tisíce kousků. Při vybalování podkládejte sklo většími kusy kartonů nebo polystyrenů. Vhodná je například i složená deka.

   

A co je k montáži potřeba?

Přichystejte si pomůcky a nástroje, které budete během celé montáže potřebovat. Ty naleznete v návodu, který je přiložený u dveří. Ten si prosím důkladně prostudujte. Konktrétně byste měli mít po ruce vrtačku, šroubovák, vodováhu a silikonový tmel na utěsnění spojů.

Prohlédněte si důkladně jednotlivé komponenty, aby bylo dopředu jasné, co bude nač navazovat. Zde platí více než jinde rčení - „dvakrát měř, jednou řež“. U jednotlivých modelů se bude samozřejmě postup lišit.

Pojďme se tedy na jednotlivé postupy podívat

U rámových modelů jako první krok sešroubujte rám. Ten vložte na vámi určené místo a připevněte pevně na hmoždinky do zdi. Poté připevněte do drážky rámu pevnou stěnu, packou zajistěte sklo a zaaretujte. Následně zavěste osazené posuvné křídlo dveří, které bude jezdit v horním a spodním profilu. Jednoduchým seřízením pojezdů doladíte výšku a náklon dveří. Nakonec zasilikonujte profily. Zde je ale důležité nechat tmel alespoň 24 hodin vytvrdnout.

 

U bezrámových typů nejdříve upevněte nástěnné profily, poté do nich vložte křídlo dveří. U některých modelů je sklo již v profilu vlepené, u jiných jen zasunete sklo do drážky a utěsníte přiloženým klínkem z vnitřní strany.

Pokud jsou křídla dvě, je třeba nejdříve vyrovnat středové magnetické těsnění, aby na sebe správně doléhalo. Naznačte si na stěně pozice a potom teprve nástěnný profil s profilem uchycujícím sklo a přivrtejte z vnitřní strany k sobě. Opět zasilikonujte místa, kde hrozí průnik vody.

Síla není vše

Doporučujeme se ujistit, že nikde nedochází k pnutí skla. Pohlídejte si vodováhou jednotlivé části, aby nedošlo ke křížení skla v rámu. Při nesprávné montáži by mohlo časem dojít k poškození skleněných částí.

Nebojte se požádat o radu odborníka

Když jde o montáž sprchových dveří, cena je hlavním důvodem, proč se lidé chtějí vrhnout na realizaci svépomocí. Nicméně pokud nemáte potřebné vybavení nebo vám cokoliv není jasné, vždy je lepší se raději obrátit na odborníka nebo vytočit naši technickou podporu. Tam s Vámi náš technik rád probere jednotlivé kroky montáže u vybraného modelu.

Úspora peněz je jedna věc, ale na prvním místě by měla stát především bezpečnost, kvalitně provedená montáž a dlouhá životnost.

Sestavení dveří by se dalo zvládnout zhruba za 30 – 60 minut. Takže opravdu nic složitého.

A co na závěr?

Pokud jste dočetli až sem, máte vyhráno. Právě jste se dozvěděli jednoduchý postup, jak nainstalovat sprchové dveře.

Tak co vy na to? Pustíte se do práce?

Rady, tipy a inspirace

Proč si pořídít vanovou zástěnu?

Proč si pořídít vanovou zástěnu?

Neocenitelný pomocník nejen ve sprchovém koutu - TON White Sklopné sedátko

Neocenitelný pomocník nejen ve sprchovém koutu - TON White Sklopné sedátko

Více článků

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba