0 položek0 Kč

Nevíte, jak na montáž sprchových dveří? Přinášíme vám jednoduchý návod!

11. 10. 2021  |  zobrazeno 18285×

Pořídili jste si sprchovou niku a nechcete ji uzavírat obyčejným závěsem? Pak vám zbývají jenom dvě možnosti – nechat ji otevřenou nebo se vrhnout na montáž sprchových dveří. Druhá varianta je pochopitelně praktičtější, jelikož s ní předejdete vzniku potopy při každém sprchování. A my vám nyní povíme, jak se s ní vypořádat.

Instalace shrnovacích dveří

Montáž sprchových dveří do niky se shrnovacím mechanismem má pokaždé stejný základ. Pro jejich instalaci na správné místo je nejlepší složené dveře postavit na vaničku nebo podlahu tak, jak si je představujete, srovnat je vodováhou a vyznačit na obou stěnách dlouhou čarou jejich pozici.

Posléze na vyznačená místa postavte rámové profily a opět jejich pozici zkontrolujte pomocí vodováhy. Pak vyznačte na zdi místa, kde budete vrtat díry, do kterých profily přišroubujete.

Jakmile budete mít hotovo na obou stranách, můžete se pustit do vrtání a do otvorů zasadit hmoždinky. Následně po celé délce naneste vrstvu silikonu, profily na ni přitlačte a přišroubujte ke zdi.

montáž sprchových dveří

Jakmile jsou vodící profily na místě, můžete do nich nasunout transparentní profily, které utvářejí shrnovací část dveří. Do rohových spojů pak zasuňte horní a dolní vodící profil a všechny spoje spoje utáhněte pomocí šroubů. Nakonec do druhého bočního profilu nasaďte krycí profil a mezi vaničku a vodící profily naneste silikon, abyste prostor utěsnili.

V hlavní roli posuvné dveře

O něco odlišný bude postup při montáži sprchových dveří posuvných. Ty se totiž otevírají pomocí ložiskových koleček ukotvených v horní a dolní části průchodu do niky. Základem tedy bude jejich instalace.

Pro upevnění pojezdových koleček se v horní i dolní části dveří nachází dvojice otvorů, kam je můžete nainstalovat. Posléze je třeba kolečka přišroubovat také na horní část stěny a nasadit na ně záslepky – stejný postup proveďte i ve spodní části dveří. Dvojitá pojezdová kolečka je pak třeba zavěsit také na horní a dolní lištu.

Následně už je třeba jen upravit polohu horních a dolních pojezdových koleček, čímž dojde i k seřízení dveří sprchového koutu. Finálním krokem bude opět nanesení vrstvy silikonu mezi spodní lištu a sprchovou vaničku pro utěsnění dveří.

Pro lepší představu se můžete na celou montáž podívat v následujícím videu.

 

Jestliže vás nečeká pouze instalace, ale výměna dveří sprchového koutu, bude třeba zajistit také jejich demontáž, ať už se jedná o jakýkoliv typ. Ta se pochopitelně liší podle způsobu otevírání a konkrétního modelu, je tedy třeba postupovat přesně opačným způsobem, jako když jste ho poprvé instalovali.

15. 1. 2024  |  zobrazeno 18285×

Rady, tipy a inspirace

Co je sprchový box a jak ho vybrat?

Co je sprchový box a jak ho vybrat?

Černá koupelna: Moderní elegance a výzva pro design

Černá koupelna: Moderní elegance a výzva pro design

Více článků

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba