0 položek0 Kč

Potřebujete odpočinek? Proměňte vaši koupelnu v domácí lázně!

10. 1. 2020  |  zobrazeno 1432×

Také se vám zdá, že čas letí mnohem rychleji než kdy dříve?

Ze všech stran se na vás valí povinnosti, ať už spojené s prací, domácností a péčí o děti a vy už jste skoro zapomněla, jak vypadá odpočinek.

Pravdou však je, že právě momenty relaxace jsou pro nás ty nejdůležitější, jelikož nám pomáhají načerpat síly a ve výsledku zvládat každodenní úkoly mnohem snadněji a efektivněji. Perfektním místem k tomu, abychom o sebe pečovaly, je například koupelna.

Pokud se v té vaší nedokážete uvolnit, poradíme vám, jak ji vyladit, aby se pro vás stala hotovými domácími lázněmi.

Začněte pořádným úklidem

Která žena dokáže nerušeně odpočívat, když má okolo sebe nepořádek, který je potřeba uklidit?

Určitě uznáte, že by se vám jen těžko relaxovalo v napuštěné vaně, kdyby vás ze všech stran bily do očí špinavé spáry, zaprskané zrcadlo nebo spousta prázdných lahviček od šamponů a mýdel, které už jste dávno chtěla vyhodit do koše.

Než se tedy uložíte do vašich domácích lázní, dopřejte vaší koupelně pořádný úklid. Umyjte koupelnové vybavení, vyhoďte nebo rozdejte kosmetiku, kterou nepoužíváte, a tu zbývající ukliďte do skříněk. Uvidíte, že se vám bez problému podaří zastavit ten nekonečný proud myšlenek s pořádně se uvolnit.

Teplé barvy vytvářejí příjemné prostředí

Nemluvíme tu však o pouhém uvolnění, ale o nefalšovaných domácích lázních a k tomu potřebujete více než jen pořádek.

Vaše koupelna by měla být především příjemným a útulným místem, což určitě nepůjde, pokud tato místnost bude vypadat, jako byste se do vašeho bytu právě nastěhovali - prázdná a studená.

Naštěstí lze koupelnu snadno vylepšit tak, aby působila opravdu útulně, a to doplňky v teplých barvách jako třeba koberečky, záclonami nebo ručníky. Nezapomeňte si v koupelně ani zajistit skutečné teplo, a to třeba žebříkem na sušení ručníků, který zároveň plní i praktickou funkci.

Dekorace zajistí ten pravý lázeňský vzhled

Máte všechny poličky zaskládané nejrůznějšími kosmetickými přípravky? Tak se zkuste na chvíli zastavit a zamyslet se nad tím, jestli je opravdu potřebujete neustále po ruce.

Reálně totiž dennodenně používáte akorát mýdlo na ruce a možná ještě základní přípravky na čištění pleti.

Ostatní věci jako holící gely nebo pleťové masky raději ukliďte do skříněk a nahraďte je elegantními dekoracemi, které vaší koupelně dodají ten pravý lázeňský vzhled - ideální jsou například svíčky, miska s potpourri nebo květinové dekorace. Hlavně to ale nepřežeňte, v tomto případě rozhodně platí, že méně znamená více.

Perfektní osvětlení pro každou příležitost

Výběr toho pravého osvětlení do koupelny rozhodně není jednoduchým úkolem. Po technické stránce je třeba hledět na to, aby světla nijak nepoškodila vlhkost a pára, se kterou se v koupelně musí počítat.

Z hlediska praktičnosti zase musíte vzít v potaz to, aby vám světlo stačilo při líčení nebo pánům při holení, ale zároveň nebylo příliš silné pro relaxaci. Vyřešit to můžete dvěma různými sadami světel nebo žárovkami s nastavitelnou intenzitou a teplotou svícení.

V případě, že se rozhodnete pro druhou variantu, se vyplatí zvolit chytré žárovky, jejichž barevný tón lze upravit pomocí mobilní aplikace. Díky tomu si ho totiž pohodlně uzpůsobíte i během vašeho pobytu ve vaně.

Dokonalá relaxační vůně

Třešničkou na dortu se vám při odpočinku ve vašich domácích lázních stane ta pravá vůně. S levandulovým, růžovým nebo jasmínovým esenciálním olejem se totiž uvolníte mnohem snadněji, a pokud jste navíc zrovna uklízela, tak spolehlivě překryjí pach čistících prostředků, které jste použila.

Můžete použít například aroma difuzér nebo obyčejnou aromalampu, do které dáte zapálenou svíčku.

Mějte však na paměti, že koupelna je uzavřená a špatně větraná místnost, a tak raději použijte pouze malé množství oleje, aby vám příliš intenzivní vůně vaši relaxaci spíše nepřekazila.

8. 3. 2024  |  zobrazeno 1432×

Rady, tipy a inspirace

Co je termostatická baterie a jak funguje?

Co je termostatická baterie a jak funguje?

Co je sprchový box a jak ho vybrat?

Co je sprchový box a jak ho vybrat?

Více článků

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba