Dovolujeme si vás upozornit, že od středy 21.12.2022 do pátku 30.12.2022 bude z důvodů vánočních svátků a inventury zavřeno. Veškeré objednávky a dotazy budeme zpracovávat opět od 2.1.2023. Děkujeme za pochopení.
0 položek0 Kč

Koupelna bez bariér – vhodné pomůcky a doplňky

4. 7. 2022  |  zobrazeno 1763×

Každý z nás se dříve nebo později dostane do věku, kdy nebude tak snadné bez pomoci vstoupit a vystoupit z vany nebo se zvednout z WC bez podpory. Proto je důležité na tyto věci myslet a vybavit koupelnu tak, aby zpříjemnila a ulehčila tyto každodenní potřeby. Toto téma se ale netýká jen těch starších. Bezbariérovou koupelnu jistě ocení i osoby s různým zdravotním omezením. Ti potřebují speciální výrobky a pomůcky, které jim usnadní život a umožní samostatnost.

Většina nehezkých pádů a úrazů vzniká právě v koupelně. Nejčastějšími důvody těchto pádů jsou mokrá a kluzká podlaha, nedostatek opěrných madel a v neposlední řadě i nevhodně uzpůsobená a vybavená koupelna. Proto je důležité se při zařizování či renovaci koupelny řídit třemi jednoduchými body. Každá koupelna by měla být praktická, bezpečná a měli bychom se v ní cítit dobře.

Nejdůležitějším prvkem bezbariérových koupelen bude vždy vysoký nárok na prostor. Existuje ale spousta pomůcek, které zařizování takovéto koupelny výrazně usnadní. Mezi ty patří sedátka a stoličky, madla, protiskluzové podložky, nebo třeba vyvýšená záchodová prkénka a speciálně tvarovaná umyvadla. Pokud patříte mezi ty, kteří budují zcela novou koupelnu, jistě bude potřeba zvážit, zda zvolíte vanu nebo sprchový kout.

Sedátka a stoličky
To pravé pohodlí a bezpečnost při koupání vám zajistí sedátka a stoličky do sprchových koutů či van. I samotné vstávání z vany může být obtížné, ale to se díky stoličkám jistě změní. Jsou to perfektní pomocníci pro ty, kterým už nohy neslouží na 100 %. Díky sedátkům a stoličkám budete mít „pevnou půdu pod nohama“ a nebude mít strach z pádu. Vybírat můžete i sklopná sedátka do sprchových koutů, která nebudou překážet, když je zrovna nebudete potřebovat.
Navíc jsou vyrobeny z antibakteriálních a nekorodujících materiálů a nevyžadují zvláštní údržbu. Většina stoliček má nastavitelnou výšku a vysokou nosnost – cca 110 až 150 kg.

    

Madla
Osoby se sníženou pohyblivostí ve své koupelně či na toaletě uvítají opěrná madla, která nesmí v bezbariérové koupelně chybět. Důležité je zvážit, kam madla umístit. Nejefektivněji je využijete vedle WC, vany a sprchového koutu. Zkrátka tam, kde jsou nejvíce potřeba k bezpečnému zvedání a podpěře.
Madlo je možné zakoupit v různých provedeních, barvách a velikostech. Výběr je veliký a vybere si opravdu každý. Velmi oblíbená jsou přísavná madla, kdy jejich umístění můžete jednoduše měnit dle potřeby.    

 

          

Protiskluzové podložky
Strach z uklouznutí v mokré sprše nebo vaně je u konce. Protiskluzové podložky přenesou sprchování na úplně jinou úroveň. V kombinaci s ostatními pomůckami bude vaše sprchování či koupání ještě bezpečnější. K dostání jsou v různých barevných variantách a rozměrech. 

       

Vyvýšené záchodové prkénko
Další skvělou vychytávkou jsou vyvýšená záchodová prkénka. Obyčená WC jsou nízká, což může znamenat pro osoby se sníženou pohyblivostí obrovský problém. Záchodové prkénko jednoduše umístíte na vaše WC. Zajistí vám vysoký posez, což uleví vašim kloubům. Sedání a vstávání bude o to pohodlnější. V případě potřeby ho opět jednoduše sundáte.

 

Vana nebo sprchový kout?
V neposlední řadě je potřeba zvážit, zda zvolíte vanu nebo sprchový kout. Každý jsme jiný a každý máme jiné preference. Obojí má ale své pro a proti.

Když se řekne vana, většina z vás si jistě představí relax a pohodu. Ale co ti, kteří mají nějaká tělesná omezení? Těm může koupání ve vaně způsobit mnohé problémy. Ty nastávají nejen při samotném vstupu, kde je potřeba překročit vysoký okraj, ale i při zvedání se z vany po příjemné koupeli.
Pokud chcete tyto potíže co nejvíce eliminovat, bude jistě skvělým řešením zakoupit sedátko nebo stoličku. To umístíte k vaně, posadíte se, přehodíte nohy a je to. V kombinaci s vanovou zástěnou se z vašeho koupání stane příjemný relax, který si opravdu užijete. Pro zajištění ještě většího komfortu nezapomeňte vanu doplnit i o opěrná madla. V naší nabídce najdete i madla určená přímo pro vstup do vany.

 

Pokud máte sprchový kout, nebo jste jeho zastánci, je to pro vás skvělé řešení. Jednoznačnou výhodou oproti vanám je, že nemusíte překonávat žádné překážky. Výrazně se tím snižuje i riziko pádu. U sprchového koutu byste však měli dodržet pár základních bodů:

  • Šířka dveří. Ta by neměla být menší než 90 cm. Obecně zde platí, že čím větší prostor, tím lepší.
  • Otevírání dveří. Dveře by se měly otevírat ven. V případě, že nemáte dostatečný prostor, můžete zvolit dveře posuvné či shrnovací.
  • Sprchový kout bez vaničky, ten umožní maximálně komfortní vstup a výstup i pro osoby na invalidním vozíku. Případně můžete zvolit kout s nízkou vaničkou – ne však vyšší než 3 cm.
  • Protiskluzové podložky. Nedílnou součástí sprchového koutu pro osoby se sníženou pohyblivostí je i protiskluzová podložka. Ta zabrání uklouznutí a následnému pádu.
  • Ruční sprcha s pákovým ovládáním.
  • Sklopná sedátka. Ta jsou skvělou volbou do sprchových koutů. Jednoduše je sklopíte, pokud zrovna nejsou potřeba.

        

Toto je pár základních věcí, které jsou potřeba k ulehčení každodenních potřeb pro osoby se sníženou možností pohybu. Veškerý sortiment najdete na našich webových stránkách.
https://www.levna-koupelna.cz/198-koupelna-bez-barier-levne

13. 9. 2023  |  zobrazeno 1763×

Rady, tipy a inspirace

Dopravci firmy WellMall: Kdo vám doručí zásilky rychle a spolehlivě?

Dopravci firmy WellMall: Kdo vám doručí zásilky rychle a spolehlivě?

Proč si pořídít vanovou zástěnu?

Proč si pořídít vanovou zástěnu?

Více článků

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba