0 položek0 Kč

Jaký‌ ‌nábytek‌ ‌patří‌ ‌do‌ ‌moderní‌ ‌koupelny?‌ ‌

25. 8. 2021  |  zobrazeno 605×

Chystáte se v brzké době na rekonstrukci vaší stávající koupelny? Než se do samotné proměny pustíte, dobře si rozmyslete, jaké koupelnové vybavení si do ní pořídíte. Nová koupelna musí být praktická a snadná na údržbu.

Celkový dojem tvoří všechny prvky a doplňky, které jsou v ní umístěné. Výběr sprchového koutu nebo vany tedy není jediným důležitým aspektem. Nesmíte také zapomenout na vhodný koupelnový nábytek.

Nábytek má v každé koupelně nezastupitelnou roli. Kam byste jinak uložili ručníky, kosmetické a čistící prostředky, dekorace a další věcí, které se v každé koupelně nachází?? Zaměřte proto svoji pozornost na jeho správný výběr, ať jste s ním maximálně spokojeni.

Neřiďte se jenom jeho designem. Soustřeďte se na praktické vlastnosti, které jsou mnohem důležitější. Jak ale vybrat nábytek, který vám bude spolehlivě sloužit mnoho let?

Čím víc, tím líp

V první řadě je nutné si uvědomit, jak je vaše koupelna velká a kolik místa na úložný prostor tím pádem nabízí. Nesnažte se do ní za každou cenu pořídit několik skříněk. Koupelnový nábytek vám nesmí bránit v pohodlném a hlavně bezpečném pohybu.

Typy nábytku

Než se pustíte do samotné koupě, dobře si rozmyslete, jaký nábytek si chcete pořídit. Na našem trhu totiž existuje celá řada typů. Vybrat si můžete vysoké nebo nízké skříňky, skříňky se zrcadlem nebo umyvadlové skříňky, takže máte k dispozici opravdu spoustu možností.

Materiál

V každé koupelně je vysoká vlhkost a to i v případě, že v ní máte okno nebo odsávač par a po každém koupání důkladně větráte. Z tohoto důvodu musí být nábytek vyrobený z kvalitního materiálu, který je odolný proti vodě a vlhkosti. V opačném případě byste totiž museli v brzké době vybírat nábytek nový.

Aby vám nábytek v koupelně dlouho vydržel, měl by být vyrobený z masivního, nejčastěji exotického dřeva, MDF desek nebo laminátu. Ideální je kombinace lamina a MDF desky.

Povrch bývá často lakovaný, laminovaný nebo pokrytý fólií, což zvyšuje jeho odolnost proti vodě a vlhkosti. Je však nutné, aby byl nábytek takto ošetřen po celém svém povrchu, nejen na jeho viditelných částech. Vzdušná vlhkost a pára se totiž dostanou i na zadní část nábytku.

Údržba nábytku

Díky povrchové úpravě nevyžaduje koupelnový nábytek žádnou speciální údržbu. Pro jeho očištění vám bude stačit hadr a voda s jarem nebo běžným čistícím prostředkem.

Umístění nábytku

Koupelnový nábytek by nikdy neměl stát celou plochou na podlaze, aby se pod ním nedržela voda. Proto spousta modelů stojí na nožičkách, nebo umožňuje zavěšení na zeď. Pokud si vyberete nábytek s železnými nožičkami, ujistěte se, že mají povrchové ošetření proti korozi.

Využijte každé volné místo

Potřebujete využít každé volné místo v koupelně? Nezapomeňte na umyvadlovou skříňku, díky které získáte další úložný prostor. Kromě toho také umyvadlová skříňka dokonale schová nevzhledný sifon od umyvadla. Místo můžete ušetřit také pořízením prostorově úsporných spotřebičů. Pokud uvažujete například o koupi slim pračky, můžete zkusit využít toto srovnání.

Vybrat si můžete skříňku, ve které je umyvadlo vestavěné, nebo samotnou skříňku, na kterou umyvadlo volně položíte. Obě varianty mají své výhody, záleží tedy pouze na tom, který typ do interiéru koupelny více zapadne.

Zrcadla

Nedílnou součástí každé koupelny jsou také zrcadla. Zkuste se zamyslet nad tím, kolikrát za den se do něho podíváte? Téměř u každého z nás den u zrcadla začíná a také končí. Z toho logicky vyplývá, že nesmí chybět ani v té nejmenší koupelně.

Pokud nemáte místo pro samotné zrcadlo, vyberte si koupelnovou skříňku, která má na svých dvířkách zrcadlo nalepené. Tím pádem totiž získáte zrcadlo a zároveň další úložný prostor na kartáčky, mýdla a další drobnosti.

 

28. 10. 2021  |  zobrazeno 605×

Rady, tipy a inspirace

Co je termostatická baterie a jak funguje?

Co je termostatická baterie a jak funguje?

Co je sprchový box a jak ho vybrat?

Co je sprchový box a jak ho vybrat?

Více článků

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba