Dovolujeme si vás upozornit, že od středy 21.12.2022 do pátku 30.12.2022 bude z důvodů vánočních svátků a inventury zavřeno. Veškeré objednávky a dotazy budeme zpracovávat opět od 2.1.2023. Děkujeme za pochopení.
0 položek0 Kč

Jak vybrat ideální sprchovou vaničku pro vaši koupelnu?

25. 8. 2021  |  zobrazeno 455×

Zvážit, jestli je pro vás a vaši koupelnu lepší vana, nebo sprchový kout, je krok číslo jedna. Není to však jediná otázka, kterou si musíte položit. Pokud u vás zvítězil sprchový kout, je také zvolit správnou velikost, tvar, dveře a v neposlední řadě také sprchovou vaničku.

Podle čeho vybírat a na co si dát pozor? Zamýšlet se musíte nad požadovanou kvalitou, částkou, kterou chcete investovat, patřičným designem a praktičností pro všechny členy domácnosti. Při rozhodování je ideální postupovat krok za krokem.

Rozměry na prvním místě

Nejdříve si musíte promyslet, po jakých rozměrech se budete koukat. Do menších koupelen se hodí čtvercové nebo čtvrtkruhové tvary, například s rozměry 70 x 70 cm, u čtvrtkruhových je důležité pohlídat si radius – dívejte se po údaji R50.

Pro megalomany jsou vhodné obdélníkové vaničky, které mohou být až 160 cm široké. Dívat se můžete také na asymetrické tvary, které jsou kombinací obdélníku se čtvrtkruhem. Prostorná obdélníková vanička je ideální pro domácnosti, kde se chtějí dva lidé sprchovat zároveň. Pokud navíc zvolíte bezbariérovou variantu, může sprchový kout sloužit osobám na invalidním vozíku.

Důležitým údajem je také výška vaničky. Nižší mohou mít výšku 3 až 6 cm, vyšší pak sahají až nad 40 cm. Ty můžete i pohodlně napustit. Zde musíte přemýšlet nad tím, k čemu všemu vám má sprchový kout sloužit.

Správně zvolený materiál vyřeší mnohé

Při volbě materiálu se nesoustřeďte jen na vzhled a životnost, myslete hlavně na možnosti instalace.

mramorová vanička

Vůbec nejdoporučovanějším materiálem je litý mramor. Vyrábí se z přírodního mletého dolomitu a polyesterové pryskyřice. Tato kombinace zaručuje rovnost povrchu a stabilitu vaničky.

Patří k nejodolnějším variantám, proto se volí i do hotelových koupelen. U litých mramorových vaniček navíc dochází jen k minimálnímu přenosu zvuku a jsou v nabídce i s protiskluzovou úpravou.

Materiál je oblíbený především u těch, kteří chtějí mít stylově a moderně zařízené koupelny. Na trhu lze totiž vybírat z mnoha stylových variant, různých tvarů a velikostí.

Výhodou je také fakt, že se nemusíte omezit jen na jeden druh instalace – můžete se rozhodnout, zda chcete vaničku kompletně zapustit do země a tím pádem ji mít v jedné rovině s podlahou, nebo volně postavenou na zemi. Ke stabilnímu usazení dopomáhají speciálně nastavitelné nožky, kterými jsou vaničky z litého mramoru doplněny.

Vybírat lze také z keramických vaniček, které jsou jednoduché na údržbu a vydrží velkou zátěž. Materiál je odolný proti poškrábání a existují i typy s protiskluzovou vrstvou pro větší bezpečí. Keramickou vaničku můžete instalovat volně na podlahu se zapuštěným sifonem, podezdít ji, nebo obložit obkladem.

A poslední možností jsou akrylátové vaničky. Na výběr jsou jak nízké - max. 14 cm, tak hluboké s výškou 26 nebo 41 cm. Vyrábějí se z ABS akrylátu a speciální povrchová úprava zabraňuje usazování nečistot. Jsou vhodnou volbou spíše pro menší koupelny, rozměry se pohybují okolo 80 – 90 cm.

Tyto sprchové vaničky jsou určené k podezdění, nepočítejte zde se zabudováním do podlahy. K vyšším vaničkám však doporučujeme přikoupit krycí panel, případně vaničku obezdít. Díky různým provedením jsou vhodné jak do moderních, tak i retro koupelen.

Každý člen rodiny se počítá

Po zvolení velikosti a materiálu se vám již jistě zúžil výběr na pár favoritů. Konečné rozhodnutí učiňte s ohledem na všechny členy domácnosti.

Pokud budou sprchový kout využívat i děti, je vhodná prostorná vanička s vyšším okrajem. Můžete jí tak snadno napustit a dopřát dětem oblíbené koupání. Rozhodně se dívejte po protiskluzovém povrchu, abyste zabránili uklouznutí.

Jestliže budou sprchový kout využívat senioři nebo lidé s omezenou možností pohybu, soustřeďte se na snadný přístup a bezpečnost. Nízká vanička, třeba i zapuštěná do podlahy, snižuje riziko zakopnutí. Uklouznutí pak zabráníte povrchem s protiskluzovou úpravou. Měli byste se proto soustředit na vaničky z litého mramoru nebo keramiky.

Výběr ideální sprchové vaničky může ovlivnit také váš psí kamarád. Pokud jej chcete čas od času sprchovat, bude se vám hodit vanička s vyšším okrajem a odolností proti poškrábání. Z toho důvodu se vyhněte akrylátovému provedení.

Máte již vybráno? Dobře! Při nákupu samozřejmě nezapomeňte na další příslušenství, které vám zajistí pohodlí během sprchování.

 

20. 7. 2023  |  zobrazeno 455×

Rady, tipy a inspirace

Proč si pořídít vanovou zástěnu?

Proč si pořídít vanovou zástěnu?

Neocenitelný pomocník nejen ve sprchovém koutu - TON White Sklopné sedátko

Neocenitelný pomocník nejen ve sprchovém koutu - TON White Sklopné sedátko

Více článků

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba