0 položek0 Kč

Jak ušetřit vodu v koupelně?

6. 1. 2023  |  zobrazeno 1165×

Koupelna - místo, kde za den spotřebujeme nejvíce vody. Proto je důležité se nad sebou zamyslet a uvědomit si, že bychom s ní neměli plýtvat. Přitom stačí dodržovat pár drobných návyků. Ve výsledku zjistíte, že to opravdu není žádná věda. Bonusem vám bude i finanční úspora. J

Jak tedy vodu jednoduše ušetřit?

Sprchujte se místo napouštění vany

Sprchováním ušetříte průměrně 2 – 3x více vody než napuštěním plné vany. V přepočtu na litry je to při sprchování zhruba 30 – 80l, zatímco napuštění vany vám sebere až 150 litrů. Samozřejmě ale netvrdíme, že si vanu nemůžete čas od času dopřát. J

Sprchování zkraťte na co nejkratší dobu – ideálně pod 5 minut. Při dlouhém sprchování každý den vás pravděpodobně úsporněji vyjde napuštění vany, kde se voda alespoň trochu využije.

Se sprchováním úzce souvisí další důležitý krok. Tím je vypínání vody při nanášení sprchového gelu, či šamponu. Jistou nevýhodou je mírný chlad, který na vás během vypnuté sprchy působí. Je to ale podstatně lepší, než od proudu vody poodstoupit a nechat volně protéct několik litrů přímo do kanálu.

Pojďme se od sprchy a vany přesunout k umyvadlu.

 

Během čištění zubů vypínejte vodu

Ruku na srdce, jedná se o chybu, kterou dělá většina z nás. Přitom stačí tak jednoduchý krok, jako je zastavení vody. Několik litrů se tím rozhodně ušetří.

Podobná situace se často opakuje při holení. Zde stačí jednoduše napustit vodu do umyvadla a holicí strojek oplachovat v napuštěné vodě, místo pod tekoucí vodou.

U obou těchto bodů používejte úsporné sprchové baterie, hadice a perlátory. Pravidelně je také kontrolujte, zda neprotékají. Kapajícím kohoutkem můžete zbytečně přijít o spoustu peněz. Pokud závadu zjistíte, ihned baterii opravte nebo vyměňte.

 

Používejte duální splachování

Pokud budujete novou koupelnu, nebo máte možnost toaletu vyměnit, rozhodně sáhněte po úspornějším a modernějším řešení. Velmi výhodná jsou i dvojitá splachovadla. Ta umožnují spláchnout dle aktuální potřeby. Plné spláchnutí se pohybuje kolem 8l, zatímco to spořivější kolem 3 litrů.

Zároveň pravidelně kontrolujte, zda toaleta neprotéká. Jinak byste mohli přijít o tisíce litrů vody. A to opravdu není nic příjemného pro životní prostředí, ani pro vaši peněženku.

 

Úsporné spotřebiče
Poslední důležitou radou, jak ušetřit vodu v koupelně, jsou úsporné spotřebiče – jako je pračka, sušička. Při výběru se řiďte jak spotřebou energie, tak vody. Obecně starší typy spotřebičů spotřebovávají daleko více vody. Co se týká praní, pračku zapínejte, až když je dostatečně naplněná. Využívejte speciální programy, pro různé druhy prádla.

 

Doufáme, že vám tyto jednoduché rady pomůžou a ušetříte tak spoustu vody. J

 

13. 9. 2023  |  zobrazeno 1165×

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba