0 položek0 Kč

Jak odstranit vodní kámen z baterie?

7. 2. 2023  |  zobrazeno 5597×

Pravděpodobně jste se s tímto problémem setkali tváří v tvář. Najdete ho na místech, která pravidelně přichází do kontaktu s vodou - kuchyňské spotřebiče, sprchové kouty, vodovodní baterie. Tušíte správně, řeč je o nepříjemném vodním kameni. Dobrá zpráva je, že i s takovým prevítem se dá účinně bojovat. Dnes se podíváme na vodní kámen usazující se na vodovodních bateriích.

A co je to vlastně vodní kámen?

 

Tímto pojmem se rozumí bělavá až žlutá krusta, kterou najdete převážně na místech, na než jakkoli působí voda. Vzniká postupným uvolňováním vápenaté a hořečnaté soli ve vodě. Jakmile se voda odpaří, vrstvička vodního kamene je na světě. Pamatujte, že čím je voda tvrdší, tím více vodního kamene se usazuje. A přeci jen, nejedná se o úplně estetický doplněk koupelny.


 

Jak často baterie čistit?

I když nemusíte být přímo příznivci úklidu, v ideálním případě byste měli baterie čistit alespoň jednou týdně. Pokud si však všimnete dříve, že je baterie zašpiněná, neváhejte a vyčistěte ji ihned. Koneckonců pokud budete čistit pravidelně, nebudete muset s vodním kamenem tolik zápasit. Tím nejen, že ušetříte spoustu času, ale bonusem vám pak bude krásně lesknoucí se baterie.
 

Jaké pomůcky a prostředky budete potřebovat?

Tuto část jsme rozdělili podle použitých přípravků. V první části si ukážeme tipy, jak baterie vyčistit „po domácku“, v druhé části za použití speciálních přípravků na vodní kámen. V obou případech nezapomínejte na čištění okrajů. Otírání povrchu baterie je dobrý začátek. Ve většině případů se ale nečistoty shromažďují i ve špatně přístupných místech.
 

K čištění vodovodních baterií nemusíte kupovat drahé čisticí prostředky

Pokud jste šetrnější k životnímu prostředí, nebo chcete využít běžně dostupné čističe, které máte doma, zbystřete. V tomto případě jsou účinnými zápasníky s vodním kamenem saponát na nádobí, ocet, jedlá soda nebo kyselina citronová/citron. Pokud chcete zachovat vzhled baterie, raději se vyhýbejte drátěnkám a dalším abrazivním kartáčům. Ty jsou ve většině případů spíše na škodu. Místo toho sáhněte po jemné houbičce, hadříku nebo měkkém zubním kartáčku.

Saponát a ocet – tvoří super kombinaci pro boj s jemnými usazeninami. Nejdříve baterii otřete teplou vodou. Teplá voda pomůže uvolnit nečistoty a špínu. Saponát a ocet smíchejte v poměru 1:1 a hadříkem očistěte celý povrch baterií a ujistěte se, že jste nevynechali žádné zákoutí. Nakonec znovu opláchněte a vysušte čistým hadříkem.

 

Jedlá soda – stačí vytvořit směs jedlé sody s teplou vodou a nanést ji na baterii. Poté nechte alespoň 30 minut působit. Pokud je kohoutek více znečištěný, může trvat i hodinu až dvě, než začne soda fungovat. Což pro vás nemusí být nejlepší řešení, pokud spěcháte. Opláchněte vodou a vysušte.

Kyselina citronová si s vodním kamenem hravě poradí. Jako u předchozích dvou tipů nejprve opláchněte kohoutek teplou vodou. Utěrkou namočenou v citronové šťávě obmotejte kohoutek a nechte alespoň hodinu působit. Poté baterii opláchněte a utřete do sucha.


Tip: Aby se vaše baterie leskly, zkuste na vatový tampon nanést kapku dětského oleje a vyleštit kohoutek. Uvidíte, jak se na vás váš odraz usmívá. :)


Čištění pomocí speciálních přípravků k tomu určených

V našem sortimentu najdete přípravky, které s vodním kamenem zatočí snadno a rychle. Ve většině případů jsou univerzální a můžete je použít na veškeré koupelnové vybavení. Postačí vám tak jeden prostředek na celou koupelnu.  

ALTUS Na koupelny čistič s vůní višníodstraňuje nečistoty a vodní kámen z vodovodních baterií, van, sprchových koutů, umyvadel a obkladaček. Zanechává příjemnou višňovou vůni. Neředěný přípravek naneste na znečištěný povrch, nechte působit 1 - 5 minut (podle úrovně znečištění), a opláchněte vodou.

ALTUS Alsan – jedná se o kyselý čisticí přípravek na úklid umývárenských a sanitárních ploch (keramické obklady, umyvadla, vany, vodovodní baterie, sprchové kouty, toalety atd.). Účinně odstraňuje vodní kámen, rez, zbytky mýdla, vápenné usazeniny a ostatní běžné nečistoty. Vyčištěný povrch je zářivě lesklý a hygienicky čistý. Pistole umožňuje kromě rozprašování i tvorbu stabilní pěny, která se déle udrží na povrchu, nestéká a díky tomu působí na nečistoty delší dobu. Postup čištění je totožný jako v předchozím bodě. V případě potřeby podpořte účinek mechanicky, např. zubním kartáčkem.

ANTARCTIC odstraňovač vodního kamene rozpouští vodní kámen ze všech povrchů v koupelně (vana, umyvadlo, vodovodní baterie, obkladačky).

 


V případě použití těchto přípravků se prosím řiďte pokyny pro bezpečné zacházení!


Čištění vodovodních baterií je důležitým úkonem, který byste rozhodně neměli přehlížet. Dodržováním těchto jednoduchých kroků můžete zajistit, že budou bez nečistot, špíny a bakterií – a to znamená bezpečnější a zdravější domov pro vás a vaši rodinu. Skvěle zde proto platí rčení – čistota půl zdraví.

 

7. 2. 2024  |  zobrazeno 5597×

Rady, tipy a inspirace

Co je walk-in sprchový kout? Jaké jsou výhody a nevýhody?

Co je walk-in sprchový kout? Jaké jsou výhody a nevýhody?

Porovnání sprchových dveří jednokřídlých - které jsou nejlepší?

Porovnání sprchových dveří jednokřídlých - které jsou nejlepší?

Více článků

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba