0 položek0 Kč

Bidety

20. 12. 2013  |  zobrazeno 6428×

V dnešních domácnostech se začíná bidet pomalu zabydlovat. Zatím ovšem převládají domácnosti, kde bidet v zařízení koupelny či WC chybí. Zato v mnoha zemích je „mokrá očista“ naprostou samozřejmostí.

Pojďme spolu odhalit všechna PRO a PROTI tohoto užitečného zařízení.

Po použití toalety je pro nás naprosto automatické umýt si ruce. Použít bidet pro očistu intimních partií je oproti tomu pro mnoho z nás jedna velká neznámá. Nejde jen o čistotu partií ale vyloženě o zdraví. Sprška dokáže odstranit bakterie a mikroby lépe a hlavně šetrněji než toaletní papír.

Bidet z pohledu muže a ženy

Bidet by měl být v každé domácnosti, kde bydlí žena. ANO !!! Je pro ně důležitý nejen v „jejich dny“, kdy je hygiena na prvním místě. Bidet ocení i ženy po porodu a těhotné ženy, kdy je, nejenom starší ženy, může trápit inkontinence. Kdykoliv během dne se osvěží a cítí se znovu jako znovuzrozené :-)

A proč bidet ocení muž ??? Mění se doba, dnešní úspěšný muž vykonávající vysoké manažerské posty nebo muž pracující jako operátor výrobních linek většinu dne prosedí na neprodyšné a nevhodné židli. Sedavé zaměstnání vede ke vzniku nepříjemného onemocnění - hemeroidů, kde je pak očista intimních partií velice důležitá. A důkladnou hygienu Vám na 100% zaručí právě bidet.

Naučíme-li správně používat bidet i naše děti a vysvětlíme jim jeho výhody, nebudou mít s tímto zařízením do budoucna žádný problém. Jako třeba máme my, generace narozená v minulém století :o).

Bidet ocení všichni, kteří milují čistotu

Chceme-li si pořídit bidet musíme vzít v úvahu několik aspektů. V prvé řadě to je velikost koupelny či WC kde chceme bidet umístit. Ve druhé řadě je třeba mít možnost připojení vody (u někretých typů bidetů musí být samostatný přívod vody). A potom už jen stačí vybrat si v široké škále produktů ten, který se nám bude líbit designem i cenou !!!

Jestliže máte velkou koupenu, doporučujeme samostatně stojící bidet. Zda-li "bojujete" s prostorem, a přece si chcete dopřát maximální hygienu, doporučujeme bidet 2 v 1 nebo bidetové sedátko. A bidetová sprška je také jedna s možností.

Pojďme si o možnostech bidetu povědět něco více!!! Pomuže Vám to při rozhodování který si zvolit.

Můžeme si vybrat z několika typů bidetů

bidet stojací Olymp (Jika)Samostatně stojící bidet ocení hlavně Ti, co nemají problém s velikostí koupelny. Vybrat si můžeme s velkého množství bidetů s různým designem.

bidet závěsný Olymp (Jika)Bidet může být stojící nebo zavěsný. Moderní či klasický, retro, barevný,… možností je spousta zaleží hlavně na našem vkusu a na celkovém designu koupelny, který by neměl bidet narušovat.

Bidet lze použít např. i při úklidu, mytí špinavých předmětů nebo k očistě domácích mazlíčků. POZOR !!! Nesmíme zapomenout na samostatný přívod vody.

Bidetová sedátka

Mezi veliké přednosti těchto sedátek patří, že je můžeme připevnit téměř na kterékoli WC, což nám ušetří místo. bidetové sedátko (Arttec)

Bidetová sedátka se vyrábí s integrovaným nebo dálkovým ovládáním. U sedátek máme možnost volby několika přednastavených funkcí: např.: masáže, nastavení trysek zvlášť pro muže a zvlášť pro ženy, střídání teplot, lázeň, bublinkové mytí, sušení nebo dětský režim či podsvícení. Možností je spousta a počet "vychytávek" narůstá úměrně s cenou sedátka. Můžeme využít i možnost pomalého sklápění, což také velmi oceníte.

Bidetová sedátka mají ovšem i nevýhody – jako např.: nehezký robustní design, údržba sedátek a ovládacích prvků. Také ovládání nemusí být vždy pro děti či seniory srozumitelné. Díky mechanizaci roste i riziko poruchovosti. Největší nevýhodou je pořizovací cena, která díky přídavným funkcím roste.

Bidet 2 v 1 – NOVINKA NA ČESKÉM TRHU

Samostatně stojící bidet s WC . Záchod má v zadní části zabudovanou trysku, která není při sklopeném sedátku téměř vidět. Jde o velmi jednoduché a minimálně poruchové řešení. Toto zařízení Vám ušetří místo, což se v malém bytě jistě ocení. S ohledem na bakterie v toaletních mísách je třeba zvýšit nároky na údržbu a hygienu.

Bidetová sprška

bidetová sprška (Arttec)Velice ojedinělé, troufám si říci, nepraktické omývání intimních partií připomínající spíše gymnastické cvičení :-D

Ve sprchové hadici zůstává tlaková voda a při spuštění na to musíme brát zřetel!!! Při tomto použití si také dávejte pozor, ať si nevytopíte koupelnu nebo WC!!! Nejčastěji se napojuje na umyvadélko, které je součástí WC.

Trocha historie

Určitě mnoho z nás nemá ani tušení o historii bidetu, která se píše zhruba od roku 1710. Po roce 1900, po rozvoji instalatérství, se tento malý „poník“ přestěhoval z ložnice do koupelny a na záchod. Proč „PONÍK“ ??? Název bidet pochází s francouzštiny a v překladu zní PONÍK. Je to z toho důvodu, že sezení obkročmo na poníku je shodné s používáním bidetu.

A tím se dostáváme k jeho použití.

Použití bidetu

  • Jelikož se bidet používá zejména po vykonání potřeby je nutno tuto potřebu vykonat

  • Tak nyní si nastavte teplotu vody (na panelu ovládání), při prvním použití si odskoušejte nejdříve na dotek ruky, ať se neopaříte

  • Nyní si omyjte partie, které si omýt chcete, můžete použít i různé „vychytávky“, který Váš bidet má např.: masáž, lázeň, bublinková koupel

  • Osušte se...

  • Nakonec po sobě řádně ukliďtě

Doufáme, že při čtení tohoto článku jste si již vybrali, která varianta je pro Vás a Vaši koupelnu nejlepší. Na našich stránkách nabízíme velké množství sanitárního zařízení, se kterého si můžete vybrat.

Z pohledu hygieny bidet určitě ANO!

Hana Štursová

A pár rad nakonec:

VŽDY ZÁLEŽÍ JEN A JEN NA VÁS, JE TO PŘECE VAŠE KOUPELNA, VAŠE OÁZA KLIDU, DUŠEVNÍ a TĚLESNÉ OČISTY.

VY SE MUSÍTE CÍTIT V KOUPENĚ KRÁSNĚ A SVĚŽE !!!

VOLTE V SOULADU S VAŠÍM ŽIVOTNÍM STYLEM A VAŠÍM VKUSEM …

Rady, tipy a inspirace

3 ZÁSADNÍ CHYBY PŘI NÁKUPU DVEŘÍ DO NIKY

3 ZÁSADNÍ CHYBY PŘI NÁKUPU DVEŘÍ DO NIKY

Bezpečnostní sklo v koupelně

Bezpečnostní sklo v koupelně

Více článků


Ověřeno zákazníky

Velice rychlé řešení objednávky ,doporučím všem známím.

Zákazník na prvním místě, maximální spokojenost, vstřícnost. . .

Super, vše bez problémů, dobře zabaleno, pěkně vyrobeno.

S obchodem jsem velice spokojená. Doručení bylo do dvou dnů a vpořádku. Byl to jediný obchod, kde měli pro nás atipický sprchový kout a ještě za příjatelnou cenu.

Za mě dobra koupě cena poměrně vysoka . Nicméně svuj učel to splnilo.

+ Rychlá montaž. Nic nikde neteče. Parada

- Manual nic moc přehledný .

Byl jsem mile překvapen z rychlosti doručení zboží,obchod doporučuji.

Přehledný e-shop......perfektní komunikace s obchodem...rychlost dodání

Můj první nákup a vše proběhlo rychle a v pořádku.

Rychlé dodání, dobrý poměr ceny a kvality

Vše naprosto v pořádku, rychlá komunikace i dodání zboží.

rychle, spolehlive, dobry cena a kvalita

Zboží jsem obdržela rychle, v pořádku. Jsem spokojená.

+ široká nabídka přehledné a snadné vyhledávání

- nevím

Velmi rychlé vyřízení objednávky, ochota a vstřícnost

VELKÁ SPOKOJENOST, ZBOŽÍ DODÁNO OBRATEM, PERFEKTNĚ ZABALENO, KURÝŘI ROZBALILI A PŘEDVEDLÍ, ŽE ZBOŽÍ NENÍ POŠKOZENÉ. PERFEKTNÍ

K výrobku - Za ty peníze bychom přivítali spíše matné sklo, protože to hladké se musí hned utírat, aby na něm nezůstávaly skvrny po kapkách vody. Nepomáhá ani použít nano přípravek na sklo.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK   Další informace