0 položek0 Kč

Asymetrické vany: Dokonalá kombinace moderního stylu a praktického využití

18. 2. 2020  |  zobrazeno 6233×

Když dojde na každodenní hygienu, lidé se zpravidla dělí na dva základní tábory - zatvrzelé příznivce sprchování a naprosté milovníky koupání ve vaně. Od toho se následně odvíjí i jejich preference při nákupu koupelnového vybavení, který jim však může dost zkomplikovat velikost jejich koupelny, zejména pokud patří do druhé skupiny lidí.

V takových situacích se jako perfektní řešení často prokáží asymetrické vany. I když je totiž mnoho lidí vnímá spíše jako řešení pro náročné zákazníky, v mnoha případech se vejdou do takových koupelen, kam byste běžnou vanu nikdy nemohli dostat.

V čem se asymetrické vany liší od těch klasických?

Pod pojmem vana si pravděpodobně představíte klasickou vanu s pravidelným obdélníkovým nebo oválným tvarem, případně její rohovou variantu. Asymetrické vany, jak už jejich název napovídá, tento pravidelný tvar nemají.

Zpravidla se totiž vyznačují tím, že jsou v polovině určené pro nohy o něco zúžené, a tak v koupelně logicky nezabírají tolik místa. Zároveň však nebude nijak omezeno vaše pohodlí - pro horní část těla budete mít tolik prostoru, jako jste zvyklí, a vaše nohy ve vaně tolik místa jednoduše nepotřebují, takže při koupání v podstatě ani nepoznáte rozdíl.

Sprcha i vana v jednom

Klasicky se asymetrické vany vyrábějí s šířkou od od 75 centimetrů a délkou od 140 centimetrů, což jen potvrzuje to, že představují perfektní řešení pro malé koupelny, do kterých by se jinak vešel pouze sprchový kout.

Ani tak se ale sprchování vzdávat nemusíte, jelikož se i tyto vany vyrábějí také ve variantě vhodné jak pro koupání, tak pro sprchování. Poznáte je tak, že mají širší část pro sprchování, kolmé stěny a také protiskluzové dno, které zabrání tomu, aby došlo k nechtěným úrazům.

Pokud je vana s možností sprchování něčím, co byste do své koupelny chtěli zařadit, určitě byste se měli při výběru zaměřit na to, abyste měli možnost k vaně připevnit pasující zástěnu. Kdo se už někdy zkoušel sprchovat ve vaně, tak totiž jistě ví, že je téměř nemožné to udělat bez toho, aniž by přitom voda cákala všude okolo.

Existuje sice spousta modelů atypických van, které instalaci zástěny umožňují, ale také naopak narazíte na takové, kde to možné není, a to by znamenalo velký problém do budoucna.

Řešení nejen do malé koupelny

Přestože jsme v předchozích řádcích potvrdili, že se asymetrické vany perfektně hodí do malých koupelen, skvěle zapadnou i do těch větších. Na trhu najdete řadu elegantních a luxusních variant, které se hodí do větších prostorů.

Vybírat můžete z různých rohových van určených pro dvě osoby, které jsou navíc vybavené různými vychytávkami jako například masážními tryskami nebo opěrkami hlavy, které se postarají o to, že si svou horkou koupel užijete skutečně na maximum.

Doplňky pro větší pohodlí

Svůj komfort při koupání i sprchování můžete ještě vylepšit praktickým sedákem, který oceníte například při holení nohou a dalších tělesných partií nebo v pokročilejším věku, kdy je delší pobyt ve sprše mnohem namáhavější než dříve.

U sedáku věnujte pozornost jeho umístění, v praxi se totiž často potvrzuje, že je mnohem výhodnější sedák v oblasti nohou, kde při koupání tolik jako v širší části určené pro horní polovinu těla. Mimo to máte k dispozici již zmíněné opěrky pro hlavu nebo pro lokty, které vám pomohou se při koupeli ještě o něco více uvolnit.

20. 7. 2023  |  zobrazeno 6233×

Rady, tipy a inspirace

Co je walk-in sprchový kout? Jaké jsou výhody a nevýhody?

Co je walk-in sprchový kout? Jaké jsou výhody a nevýhody?

Porovnání sprchových dveří jednokřídlých - které jsou nejlepší?

Porovnání sprchových dveří jednokřídlých - které jsou nejlepší?

Více článků

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba