Vážení zákazníci, INTERNETOVÝ OBCHOD A EXPEDICE ZBOŽÍ FUNGUJE BEZ OMEZENÍ.
0 položek0 Kč

Asymetrické vany: Dokonalá kombinace moderního stylu a praktického využití

18. 2. 2020  |  zobrazeno 2634×

Když dojde na každodenní hygienu, lidé se zpravidla dělí na dva základní tábory - zatvrzelé příznivce sprchování a naprosté milovníky koupání ve vaně. Od toho se následně odvíjí i jejich preference při nákupu koupelnového vybavení, který jim však může dost zkomplikovat velikost jejich koupelny, zejména pokud patří do druhé skupiny lidí.

V takových situacích se jako perfektní řešení často prokáží asymetrické vany. I když je totiž mnoho lidí vnímá spíše jako řešení pro náročné zákazníky, v mnoha případech se vejdou do takových koupelen, kam byste běžnou vanu nikdy nemohli dostat.

V čem se asymetrické vany liší od těch klasických?

Pod pojmem vana si pravděpodobně představíte klasickou vanu s pravidelným obdélníkovým nebo oválným tvarem, případně její rohovou variantu. Asymetrické vany, jak už jejich název napovídá, tento pravidelný tvar nemají.

Zpravidla se totiž vyznačují tím, že jsou v polovině určené pro nohy o něco zúžené, a tak v koupelně logicky nezabírají tolik místa. Zároveň však nebude nijak omezeno vaše pohodlí - pro horní část těla budete mít tolik prostoru, jako jste zvyklí, a vaše nohy ve vaně tolik místa jednoduše nepotřebují, takže při koupání v podstatě ani nepoznáte rozdíl.

Sprcha i vana v jednom

Klasicky se asymetrické vany vyrábějí s šířkou od od 75 centimetrů a délkou od 140 centimetrů, což jen potvrzuje to, že představují perfektní řešení pro malé koupelny, do kterých by se jinak vešel pouze sprchový kout.

Ani tak se ale sprchování vzdávat nemusíte, jelikož se i tyto vany vyrábějí také ve variantě vhodné jak pro koupání, tak pro sprchování. Poznáte je tak, že mají širší část pro sprchování, kolmé stěny a také protiskluzové dno, které zabrání tomu, aby došlo k nechtěným úrazům.

Pokud je vana s možností sprchování něčím, co byste do své koupelny chtěli zařadit, určitě byste se měli při výběru zaměřit na to, abyste měli možnost k vaně připevnit pasující zástěnu. Kdo se už někdy zkoušel sprchovat ve vaně, tak totiž jistě ví, že je téměř nemožné to udělat bez toho, aniž by přitom voda cákala všude okolo.

Existuje sice spousta modelů atypických van, které instalaci zástěny umožňují, ale také naopak narazíte na takové, kde to možné není, a to by znamenalo velký problém do budoucna.

Řešení nejen do malé koupelny

Přestože jsme v předchozích řádcích potvrdili, že se asymetrické vany perfektně hodí do malých koupelen, skvěle zapadnou i do těch větších. Na trhu najdete řadu elegantních a luxusních variant, které se hodí do větších prostorů.

Vybírat můžete z různých rohových van určených pro dvě osoby, které jsou navíc vybavené různými vychytávkami jako například masážními tryskami nebo opěrkami hlavy, které se postarají o to, že si svou horkou koupel užijete skutečně na maximum.

Doplňky pro větší pohodlí

Svůj komfort při koupání i sprchování můžete ještě vylepšit praktickým sedákem, který oceníte například při holení nohou a dalších tělesných partií nebo v pokročilejším věku, kdy je delší pobyt ve sprše mnohem namáhavější než dříve.

U sedáku věnujte pozornost jeho umístění, v praxi se totiž často potvrzuje, že je mnohem výhodnější sedák v oblasti nohou, kde při koupání tolik jako v širší části určené pro horní polovinu těla. Mimo to máte k dispozici již zmíněné opěrky pro hlavu nebo pro lokty, které vám pomohou se při koupeli ještě o něco více uvolnit.

Rady, tipy a inspirace

Chcete nahradit vaničku odtokovým žlabem? Poradíme vám s jeho výběrem i instalací!

Chcete nahradit vaničku odtokovým žlabem? Poradíme vám s jeho výběrem i instalací!

Buďte při zařizování koupelny originální a vsaďte na umyvadlo na desku

Buďte při zařizování koupelny originální a vsaďte na umyvadlo na desku

Více článků


Ověřeno zákazníky

Jednání obchodu celkem v pořádku. V poznámce jsem uvedl, že na adrese budu přítomen 19. a 20.listopadu. Dveře jsem objednal 18.listopadu. Tyto informace údajně dopravce neobdržel.

Rychlá poptávka rychlá nabídka rychlá nabídka

Kvalitní internetový obchod s nabídkou kvalitního zboží, přehledné stránky,výborná komunikace a rychlé doručení.

Pěkné zboží, ceny, rychlé dodání

Profesionální přístup prodejce, rychlé dodací lhůty..

Vše přišlo vpořádku a termínu jaký obchod uvedl.

Zboží bylo doručeno v terminu. J.V.

Spokojenost,mohu jen doporučit.

+ Rychlost dodání,super cena.

rychlé zaslání objednaných výrobků, dobře zabalené

+ rychlé jednání

... momentálně mne nic nenapadá .....

+ rychlé , profesionální jednání , ceny velice přijatelné - celkově velká spokojenost ... ( díky dopravě zdarma - další bonus ,ale i v případě platby dopravy bych byla velice spokojená ........... když dovolíte rád bych ještě poznamenala profesionální přístup pana Klemši , poradil , operativně reagoval , člověk na svém místě . K termínu objednávky a dodání - myslím , že jsem objednávala v sobotu a následující úterý v dopoledních hodinách jsme objednané produkty převzali od dopravce - mimochodem s přepravní službě , také žádné negativní připomínky nemám , naopak zboží měl připevněné kurty přehledně složené , kupodivu ani výrazně špinavé , spokojenost ...

Prizniva cena, rychlost dodani.

Vše proběhlo rychle a zboží je v pořádku ....

Bezproblémové jednání a rychlé vyřízení.

zboží jsem obdržela dle předpokladů

Rychlé jednání ,naprostá spokojenost.Zboží dorazilo v naprostém pořádku.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK   Další informace