0 položek0 Kč

3 nejčastější chyby při nákupu sprchových dveří do niky – jak se jim vyhnout?

10. 9. 2021  |  zobrazeno 1868×

Jestliže právě čtete tento článek, pravděpodobně čelíte rozhodnutí, které na několik následujících let výrazně ovlivní podobu vaší koupelny, a to jak po vizuální, tak i funkční stránce.

V takových situacích se chcete vyhnout chybám – a nejlépe toho dosáhnete tak, že se poučíte z cizích omylů. Pojďme se tedy podívat na tři nejčastější chyby, kterým se při nákupu sprchových dveří do niky vyplatí vyhnout.

1. Počkejte s nákupem dveří na dokončení niky

Určitě není vhodné velikost niky, tedy zděného sprchového výklenku, pouze odhadovat. Přestože jste se stavitelem domluveni na určitých rozměrech, ne vždy se vše podaří podle plánu.

Nemusí to být ani jeho chybou. Na vině může být třeba materiál nebo lehké zakřivení podlah – a najednou zjistíte, že zeď se trochu nahýbá. Problém může způsobit i to, že si na poslední chvíli vyberete jiné obklady, které se mohou lišit tloušťkou. Výklenek pak bude užší nebo naopak o něco širší, než jste původně zamýšleli.

Doporučujeme proto počkat, než bude nika hotová. Následně proveďte měření, a to v horní, střední i dolní části výklenku. Nelekněte se, pokud zeď opravdu vyšla trochu nakřivo. Výrobci dveří do niky s tímto počítají, a proto mají lehkou toleranci pro nastavení do šířky.

Nákup sprchových dveří určitě doporučujeme neuspěchat. Naše skladové zásoby jsou bohaté, takže se na vaši niku jistě dostane. Případně doporučujeme si zavolat na naši zákaznickou linku a ověřit si dostupnost u konkrétních modelů.

2. Přečtěte si celou specifikaci sprchových dveří

Každé sprchové dveře z naší nabídky obsahují detailní popisek a specifikace, které je vždy dobré si důkladně přočíst. Pohlídejte si zejména následující parametry:

  • Rozměry dveřní části i pevné části (mají-li dveře i pevnou část) – zejména by vás měly zajímat rozměry dveřní části, aby odpovídaly hloubce niky (při otevírání dovnitř sprchového koutu) nebo velikosti prostoru okolo niky (při otevírání ven).
  • Šířkovou toleranci – uvádíme ji jako “Montážní otvor”, který udává, do jaké míry lze dveře upravit, pokud nejsou protější zdi v perfektní rovině.
  • Výšku – dveře by měly vyhovovat výšce uživatele, případně je třeba zohlednit i výšku vaničky, aby voda nestříkala přes horní hranu dveří.
  • Šířku průchodu – ne všechny dveře lze otevřít do pravého úhlu, také nabízíme shrnovací, zalamovací i posuvné typy, a proto šířka dveří nemusí vždy odpovídat šířce průchodu do sprchy.
  • Síla a druh výplně – máte na výběr z plastu či skla, ideálně bezpečnostního. Některé modely lze zakoupit ve variantě s výplní čirou, matnou i strukturovanou, raději si tedy několikrát zkontrolujte, zda skutečně kupujete tu, kterou jste si vybrali.
sklo-grap-sklo-cire

 

  • Instalace na vaničku nebo přímo na podlahu
  • Levá či pravá varianta dveří – zvolte takovou, abyste měli pohodlný průchod do sprchy a aby dveřím nic nestálo v cestě, čímž předejdete jejich nechtěnému rozbití.

3. Vyčkejte na dodání

Určitě nechcete dělníkovi či instalatérovi platit za to, že u vás doma bude čekat na dodání dveří. Výrobky značky WELL obvykle doručujeme do 24 hodin, kapacity dopravce a dodavatele ani jiné okolnosti však ovlivnit nedokážeme.

Ve výjimečných případech se proto může avizovaný termín zpozdit – například vinou poruchy vozidla, nehody na trase či jiných nepříjemných události. Přesto vždy vynakládáme stoprocentní úsilí do toho, abychom vám sprchové dveře doručili včas a abyste tím pádem nemuseli příliš dlouho čekat na montáž a svých nových dveří si užívali co možná nejdříve.

Pokud se stane, že v avizovaném termínu nemůžete dveře převzít, můžete si předem domluvit náhradní termín se spediční firmou nebo zavolat na naši infolinku. Opakovaným převozem se mohou skleněné dveře poškodit, a proto se mu snažíme pokud možno vyhnout.

S naší zákaznickou podporou se můžete spojit na telefonním čísle +420 777 633 902, kde vám rovněž zodpovíme všechny další dotazy ohledně nákupu sprchových dveří do niky.

10. 9. 2021  |  zobrazeno 1868×

Rady, tipy a inspirace

Co je termostatická baterie a jak funguje?

Co je termostatická baterie a jak funguje?

Co je sprchový box a jak ho vybrat?

Co je sprchový box a jak ho vybrat?

Více článků

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba