0 položek0 Kč

Jak na správný výběr vodovodní baterie?

25. 8. 2021  |  zobrazeno 393×

Ať už rekonstruujete nebo stavíte nový dům úplně od podlahy, dříve či později se dostanete k výběru vodovodních baterií. Není to zrovna činnost, kterou bychom dělali na pravidelné bázi, a proto nás může vystrašit, kolik otázek vyvstane při výběru – Podle čeho vybírat? Chci dobrou kvalitu nebo hezký vzhled? Jaká bude nejpraktičtější? Jaký typ chci? Jaké jsou možnosti montáže?

Ve skutečnosti si stačí položit jen pár dobře směrovaných otázek, které vás navedou tím správným směrem a podstatně zúží výběr. Výhoda současné široké nabídky spočívá v tom, že ať už máte jakákoli kritéria, existuje velká šance, že baterii na míru přímo pro vás skutečně najdete.

Správný výběr vodovodní baterie není dobré podcenit. Nejedná se jen o doplněk, ale o každodenně využívaný prvek našeho domova, který musí odolat jak vlhkosti, tak opotřebení. Pokud se zaměříte na kvalitu, nebudete čelit častým opravám ani výměnám.

Klasik, fanoušek retra nebo milovník moderny?

Vzhled je stejně důležitý jako kvalita baterie. To, jak bude baterie vypadat, by mělo být ovlivněno zbytkem vašeho interiéru.

Je váš byt zařízený spíše klasicky? Pak se vám bude pravděpodobně hodit pákové ovládání. Pokud však máte rádi záchvěvy starších dob a vaše bydlení tomu odpovídá, bude pro vás vhodnou variantou ovládání kohoutkové. Různorodé možnosti se pak otevírají před těmi, kteří svůj domov ladí do futuristického stylu.

Přemýšlet je třeba také nad místem, kam vodovodní baterii umístíte. Jaký typ umyvadla nebo dřezu má doplnit? Kolik místa může zabírat? Tím z výběru vyřadíte zbytečně robustní nebo nevhodně tvarované produkty.

kohoutková baterie

Typ jako priorita číslo jedna

Jak jsme již naznačili výše, je důležité vědět, kam baterii vybíráte. Není vhodné koupit stejnou variantu jak do koupelny, tak do kuchyně. Na trhu existují čtyři základní typy vodovodních baterií:

vanová baterie

Rozdíly netkví jen ve tvaru, ale také v praktičnosti a funkčnosti. Častým výběrem u umyvadlových vodovodních baterií je pákové ovládání, které je praktičtější než kohoutkové. Páka se nejčastěji kombinuje se stojánkovou instalací, pokud ale máte méně místa, měli byste přemýšlet i nad variantou nástěnnou.

U vanových baterií by vás mělo zajímat, jak je řešeno připojení sprchové hadice. Stojánkové pákové baterie mívají připojení u ramene. U nástěnných, podomítkových nebo termostatických baterií bývá umístění různé.

Vanová baterie může být také nečekaným pomocníkem s úsporou místa v malé koupelně – máte-li umyvadlo umístěné vedle vany, zvolte baterii s dlouhým krkem, který dosáhne jak do vany, tak do umyvadla. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou.

Sprchové vodovodní baterie jsou nejčastěji v nástěnném provedení. Můžete si vybrat, zda chcete kupovat baterii samostatně, nebo s dalším příslušenstvím. Ať už vyberete jakoukoliv možnost, je dobré udržet sjednocený design. Pokud vybíráte například ostré tvary baterie, volte tento styl i pro sprchovou hadici.

I při výběru dřezové baterie je třeba myslet na několik kritérií, protože tuto baterii budete pravděpodobně využívat nejčastěji. Ve dřezu umýváme nádobí různých velikostí, proto rameno nesmí omezovat v práci. Vhodné je například vysoké půlkruhové rameno. Praktická je však i varianta s výsuvnou sprškou.

Trh uspokojí i ty nejnáročnější

Zajímavou variantou jsou termostatické baterie. Vynikají futuristickým vzhledem a mnohé obsahují také bezpečnostní zámek, který minimalizuje riziko opaření. Rozhodně se tak hodí do domácnosti s dětmi. Navíc zajišťují konstantní teplotu i při měnícím se tlaku vody. Dávejte však dobrý pozor při montáži – je důležité ohlídat si instalaci teplé a studené vody.

Designovým kouskem jsou podomítkové vodovodní baterie. Mohou být instalovány jak do koupelny, tak do kuchyně a pomohou výrazně ušetřit místo. Trh nabízí širokou škálu provedení, od střízlivějších variant až po opravdu stylové kousky.

termostatická baterie

Vždy myslete na kvalitu

Nikdy nezapomeňte na kvalitní kartuš, která je alfou a omegou každé baterie. Je to ta část, ve které se mísí teplá a studená voda. Doporučuje se kartuše keramická, která je odolnější a má delší životnost než ta plastová.

Samozřejmě platí, že je při výběru vždy dobré poradit se s odborníky. K tomu vám poslouží naše telefonní linka s číslem +420 777 633 902 nebo online-chat vpravo dole.

 

20. 7. 2023  |  zobrazeno 393×

Rady, tipy a inspirace

Co je termostatická baterie a jak funguje?

Co je termostatická baterie a jak funguje?

Co je sprchový box a jak ho vybrat?

Co je sprchový box a jak ho vybrat?

Více článků

Ověřeno zákazníky

Můj první nákup, vše naprosto v pořádku. Doporučuji!

velmi ochotné jednání při komunikaci s obchodem

Objednávka i následné dodání proběhlo rychle a bez závad

Vše v pohodě a hlavně rychle doručeno.

+Rychlá reakce i expedice. - Expediční firma.

Sprchový box nám instalatér montoval až tento týden. Až den před instalací jsme zjišťovali, zdali je dodaný box v pořádku. Vše bylo OK. Jen jednu poznámku. Při převzetí od dopravce je nemožné zjišťovat, zda není něco poškozeno. S dodaným boxem jsme moc spokojeni.

Doporučuji, vše proběhlo tak, jak mělo.

Rychlé a bezproblémové vyřízení nákupu a dodávky, spokojenost.

Jsem velice spokojená s vyřízením objednávky.V pondělí objednáno a již ve středu doručeno.

S nákupem celkovým jsem spokojená.Objednala jsem a za týden mi to dovezli domů složené dokonce i na vysoké skřiňce byli namontované dveře které neměli byt namontované.S obchodem byla dobrá komunikace Takže spokojenost

+ Komunikace rychlost vyřízení a doručení

- Jediná asi nevýhoda že v Emailu psali možnost platit kartou ale nakonec to kartou nešlo

Výrobek na první pohled vypadá dobře,ale toje vše.V předu mhlo být madlo na uchycení aby nadošlo k poškození výplně.Lišta která drží zástěnu na stěně,také nelicuje,je to takové DO-DO.

+ Rychlost dodání

Dobra komunikace, zboží v pořádku

Vše proběhlo bez problémů,rychlé dodání

Přehledné stránky obchodu,rychlé dodání,skvělé ceny

Byla jsem velmi spokojena s rychlostí a zpracováním objednávky.

+ rychlost objednávky a vyexpedování skvělá komunikace zpětná vazba